Pijany oficer CBŚP zderzył się z ciężarówką niedaleko Leszna. Za chwilę może przejść na emeryturę

42-letni oficer Centralnego Biura Śledczego Policji zderzył się z ciężarówką. Miał 1,6 promila alkoholu we krwi. Jak podaje Wirtualna Polska, funkcjonariusz ma przejść na emeryturę.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w piątek 15 marca po południu nieopodal Leszna (Wielkopolska). 42-letni kierowca audi Q5 wjechał z pobocza na jezdnię, w tym momencie w bok jego samochodu uderzyła ciężarówka. - 42-latek zatrzymał się i zaczął zawracać. Wtedy w jego lewy bok uderzył jadący w stronę Lipna samochód ciężarowy. Siła uderzenia była tak duża, że audi wpadło do rowu około 100 metrów od miejsca zderzenia. Scania wpadła natomiast do rowu po przeciwnej stronie drogi - mówiła "Głosowi Wielkopolskiemu" Monika Żymełka z policji w Lesznie.

Kolizja w Lesznie. Sprawcą oficer CBŚP

Audi przewróciło się na dach. Badanie wykazało, że kierowca miał 1,6 promila alkoholu we krwi. Okazało się, że prowadzący osobówkę to oficer poznańskiego CBŚP, mężczyzna z rozległymi obrażeniami trafił do szpitala, był operowany. Niezagrażające życiu obrażenia odniósł też kierowca samochodu ciężarowego.

- Zostało wszczęte śledztwo w tej sprawie. Jeśli tylko to będzie możliwe, bo na razie sprawca przebywa w szpitalu, to zostaną mu postawione zarzuty z artykułu z 178, czyli kierowania w stanie nietrzeźwości - mówi nam prokurator rejonowy w Lesznie Przemysław Grześkowiak. Obecnie zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, ponieważ kierowca tira spędził w szpitalu mniej niż siedem dni.

Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka prasowa Centralnego Biura Śledczego, poinformowała Wirtualną Polskę, że 42-latek został zawieszony w czynnościach służbowych. Ponadto ruszyło postępowanie dotyczące zwolnienia go ze służby. Według ustaleń portalu mężczyzna po postępowaniu CBŚP ma przejść na emeryturę. Informatorzy wp.pl twierdzą, że wniosek o przejście na emeryturę oficer złożył jeszcze przed wypadkiem.

Zobacz wideo
Więcej o: