Prognoza pogody na wiosnę. Zbliża się ocieplenie, ale przygotujmy się na chłodną i deszczową majówkę

Wiosna właśnie się zaczęła! Dzień powoli się wydłuża, a na zewnątrz robi się cieplej. Czy w ciągu kolejnych tygodni pogoda będzie nam sprzyjać? Jaka aura czeka nas w majówkę? Prezentujemy długoterminową prognozę pogody na wiosnę 2019.
Zobacz wideo

20 marca rozpoczęła się astronomiczna wiosna, a dziś, 21 marca, również wiosna kalendarzowa. Na drzewach i krzewach widać już pierwsze pąki, trawniki zaczynają się zazieleniać, a ptaki są znacznie bardziej aktywne, niż jeszcze kilka tygodni temu. Czy tegoroczna wiosna będzie łaskawa także dla nas? Na jaką pogodę możemy liczyć w ciągu kolejnych wiosennych miesięcy? 

Pogoda. Początek wiosny. Jaką pogodę prognozuje się na marzec?

Przewidywania synoptyków pokazują, że początek wiosny, po krótkim, weekendowym ociepleniu, będzie stosunkowo chłodny. Jeszcze w sobotę na termometrach możemy zobaczyć ponad 15 stopni, ale w ostatnim tygodniu marca będzie to już tylko od 6 do 9 stopni. W dodatku na niebie nie zabraknie wtedy chmur, które przyniosą przelotne opady deszczu.

Prognoza pogody na kwiecień. Czy na Wielkanoc będzie słonecznie?

A jak zacznie się kwiecień? Meteorolodzy twierdzą, że będziemy mogli liczyć na ocieplenie. Należy jednak mieć na uwadze, że pierwszy tydzień kwietnia wciąż będzie dość chłodny i może przynieść opady nie tylko deszczu, ale także śniegu. Synoptycy pocieszają jednak, że w drugim tygodniu tego miesiąca słońce wyjrzy zza chmur i zrobi się cieplej, a nasze termometry wskażą od 10 do 15 stopni. Niestety, kolejny tydzień znowu będzie obfitować w opady, ale pod koniec miesiąca słońce znowu przygrzeje, a temperatura wzrośnie do 17 stopni.

Warto podkreślić, że synoptycy prognozują ładną pogodę na święta wielkanocne - w niedzielę 21 kwietnia ma być słonecznie i bez deszczu. Tego dnia temperatura osiągnie wartość ok. 16-17 stopni.

Prognoza pogody na maj. Jaka pogoda w długi weekend majowy?

A jak zapowiada się majówka? Niestety, pierwszy tydzień maja może być nieco deszczowy, ale na termometrach zobaczymy mniej więcej 10-15 stopni. Prawdziwie wiosenna pogoda rozpocznie się w drugi tydzień maja, kiedy termometry wskażą nawet 20 stopni. Według przewidywań synoptyków, słoneczna i ciepła aura utrzyma się aż do końca maja.

Więcej o: