Sędzia zamieniła ceny na produktach. Straty sklepu: 30 zł. Grozi jej do 8 lat więzienia

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec sędzi, która zamieniła ceny produktów i naraziła w ten sposób hipermarket na stratę 30 zł.
Zobacz wideo

W środę, 20 marca 2019 roku, prokurator Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował akt oskarżenia wobec Wiesławy B.-M., sędzi Sądu Okręgowego w Szczecinie. Została ona oskarżona o oszustwo na podstawie art. 286 par. 1 Kodeksu karnego.

Sędzia zamieniła ceny na produktach

Do zdarzenia doszło 23 czerwca 2017 roku. "W celu osiągnięcia korzyści majątkowej sędzia doprowadziła hipermarket do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 30 złotych" - czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej. Będąc w jednym z hipermarketów pod Szczecinem, sędzia Wiesława B.-M. na trzy przewodniki turystyczne w cenie 14,99 zł nakleiła z innych produktów ceny o wysokości 4,99 zł. W efekcie naraziła hipermarket na stratę 30 zł. Cała sytuacja została nagrana na monitoringu. 

Miesiąc po zdarzeniu prokuratura złożyła wniosek o uchylenie sędzi immunitetu, który został zaakceptowany zarówno przez Sąd Apelacyjny - Sąd Dyscyplinarny w Łodzi, jak i Sąd Najwyższy.

Zgodnie z Kodeksem karnym Wiesławie B.-M. grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: