ZNP komentuje słowa Kempy o "karierowiczu Broniarzu"

- Myślę, że to jest karierowicz w związkach - tak o prezesie Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomirze Broniarzu powiedziała Beata Kempa. ZNP szybko wystosował ostrą odpowiedź.
Zobacz wideo

Minister w kancelarii premiera Beata Kempa była gościem w programie "Graffiti" w Polsat News. Pytana o strajk nauczycieli powiedziała, że spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego pokazuje, że trwa dyskusja na temat zarobków nauczycieli. Zaznaczyła jednocześnie, że nie wierzy w dobre intencje prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomira Broniarza. Oceniła, że jest on karierowiczem, któremu nie zależy na dobru dzieci.

Beata Kempa: Sławomir Broniarz to karierowicz w związkach

- Myślę, że to jest karierowicz w związkach. To jest osoba, która w pierwszej kolejności myśli o zbliżających się w ZNP wyborach. Jemu tego typu promocja jest potrzebna. Wspierał naszych adwersarzy w wielu akcjach politycznych, to znaczy, że na sercu leży mu bardziej polityka niż dobro dzieci - powiedziała Beata Kempa

ZNP odpowiada na komentarze kandydatów do europarlamentu

Po tym jak Beata Kempa nazwała Sławomira Broniarza "karierowiczem", Związek Nauczycielstwa Polskiego opublikował na swoim Twitterze krótki komentarz.

"Prosimy kandydatów do europarlamentu, aby w czasie prowadzenia kampanii wyborczej nie wykorzystywali do celów politycznych protestu nauczycieli" - czytamy we wpisie ZNP, w którym podkreślono, że najlepszym dowodem na to, że planowany strajk jest strajkiem środowiska oświaty jest fakt, że przystąpią do niego m.in. licea wiceministra MEN i Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.

Porannej rozmowie RMF FM o Sławomirze Broniarzu krytycznie wypowiedział się także prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany PiS, który w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie startował z drugiego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w Małopolsce. Jego zdaniem działania organizatorów strajku, a przede wszystkim prezesa ZNP, to "polityka szantażu" i "awanturnictwo".

Więcej o: