Gołdap. Słoiki w zbiorniku paliwa volkswagena. Kierowca chciał przemycić leki do Rosji

Celnicy z przejścia granicznego w Gołdapi zatrzymali kierowcę volkswagena. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna próbuje przemycić leki, które były ukryte w baku pojazdu.
Zobacz wideo

We wtorek 19 marca, na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Gołdapi niedaleko obwodu kaliningradzkiego, funkcjonariusze celno-skarbowi odkryli w jednym z samochodów dość nietypowe przedmioty. W zbiorniku paliwa w samochodzie marki Volkswagen Sharan, który prowadził obywatel Litwy, znaleziono 16 szczelnie zamkniętych słoików.

Gołdap. Celnicy udaremnili przemyt leków na granicy polsko-rosyjskiej

Po zdemontowaniu zbiornika i wypompowaniu paliwa celnicy wydobyli z baku 16 słoików, w których próbowano przemycić lekarstwa. W pojemnikach znajdowało się w sumie 367 opakowań leków, w tym tabletek, które w Polsce wydawane są wyłącznie na receptę. 

Kierujący pojazd Litwin został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, a leki trafiły do magazynu depozytowego. Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa, to już ósma w tym roku próba przemytu produktów leczniczych, którą udaremnili funkcjonariusze celno-skarbowych z Gołdapi. 

Więcej o:
Komentarze (16)
Gołdap. Słoiki w zbiorniku paliwa volkswagena. Kierowca chciał przemycić leki do Rosji
Zaloguj się
 • calmy

  Oceniono 7 razy 5

  Z artykułu nie wynika zupełnie na czym polegało "przestępstwo", ani dlaczego "trzepano" obywatela UE. Przecież ten Litwin zupełnie legalnie mógł nadać przesyłkę i posłać leki na Litwę ? Co, wobec nieomal takich samych cen nie miałoby żadnego sensu ekonomicznego, ale wolność Tomku.
  Jeśli natomiast miał zamiar wywieść je do Rosji, to albo jest idiotą, albo nie umie liczyć. W Rosji leki są tańsze i są przemycane do Polski.
  www.rynekzdrowia.pl/Prawo/Proby-przemytu-lekow-z-Rosji-do-Polski-coraz-czestsze,189265,2.html

  Mam nieodparte wrażenie, że chyba redakcja nadużyła wczoraj. To jest najprostsze wytłumaczenie.

 • piss-ass

  Oceniono 4 razy 4

  Co za głupi ludzie z tych celników. Wiózł lekarstwa, bo pewnie był chory, albo trzymał je na wypadek choroby. A że w baku? Tak mu widocznie było wygodnie a i bezpiecznie też, bo nikt tam nie zajrzy i nie ukradnie. Uchronił tym samym potencjalnych złodziei przed pokusą. A także niedoszłych samobójców przed zażyciem śmiertelnej dawki. Chwalić taką postawę, a nie karać za to.

 • ja5569

  Oceniono 6 razy 4

  Musieli miec jakis donos. Kto to slyszal, zeby na granicy, ot tak sobie, celnicy kazali wypompowac paliwo z baku, zeby sprawdzic, co tam jeszcze jest?

 • poochojek

  Oceniono 8 razy 4

  smieszne zlapali goscia z kilkoma sloikami a apteki w batustanie zyja wylacznie z lewych zapotrzebowan “przychodni” na leki na milionowe kwoty ale aptek jakos nie lapia

 • lubat

  Oceniono 10 razy 4

  Ciekawe zjawisko. Bo ceny leków w Rosji o wiele niższe, niż w Polsce czy Litwie (są dotowane przez budżet). Rosjanie uskarżają się, że szczególnie w rejonach przygranicznych ich apteki są pustoszone przez Litwinów, Łotyszy czy Estończyków.

 • piss-ass

  Oceniono 3 razy 3

  Jak tak można gnębić ludzi/ Miał kaprys trzymać leki w zbiorniku paliwa, to co wam przeszkadza? Przecież mamy wolność i demokrację, bo tak mówi rząd.

 • misiek12321

  Oceniono 4 razy 0

  Tylko ze ktoś mu receptę wpisał i leki sprzedał. Kiedy ich ktoś zacznie ścigać?

 • cezar85

  0

  czy jego imię nie zaczynało się na B, a nazwisko na M?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX