Gołdap. Słoiki w zbiorniku paliwa volkswagena. Kierowca chciał przemycić leki do Rosji

Celnicy z przejścia granicznego w Gołdapi zatrzymali kierowcę volkswagena. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna próbuje przemycić leki, które były ukryte w baku pojazdu.
Zobacz wideo

We wtorek 19 marca, na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Gołdapi niedaleko obwodu kaliningradzkiego, funkcjonariusze celno-skarbowi odkryli w jednym z samochodów dość nietypowe przedmioty. W zbiorniku paliwa w samochodzie marki Volkswagen Sharan, który prowadził obywatel Litwy, znaleziono 16 szczelnie zamkniętych słoików.

Gołdap. Celnicy udaremnili przemyt leków na granicy polsko-rosyjskiej

Po zdemontowaniu zbiornika i wypompowaniu paliwa celnicy wydobyli z baku 16 słoików, w których próbowano przemycić lekarstwa. W pojemnikach znajdowało się w sumie 367 opakowań leków, w tym tabletek, które w Polsce wydawane są wyłącznie na receptę. 

Kierujący pojazd Litwin został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, a leki trafiły do magazynu depozytowego. Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa, to już ósma w tym roku próba przemytu produktów leczniczych, którą udaremnili funkcjonariusze celno-skarbowych z Gołdapi. 

Więcej o: