Bydgoszcz. Pościg za nietrzeźwym kierowcą. 19-latek przewoził siedem osób, jedną z nich w bagażniku

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. W swoim pojeździe przewoził siedmiu pasażerów.
Zobacz wideo

Policja Kujawsko-Pomorska upubliczniła szczegóły pościgu za pijanym kierowcą, który miał miejsce w nocy w sobotę 16 marca. Podczas rutynowego patrolu funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zauważyli dziwnie zachowującego się kierowcę na ul. 3 Maja. Pomimo wezwań policji, mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać ulicami w centrum Bydgoszczy.

Bydgoszcz. Pościg za 19-letnim kierowcą. Miał ponad pół promila alkoholu we krwi

Policjanci ruszyli w pościg za samochodem, informując dyżurnego o trasie ucieczki pojazdu. Uciekając przed policją, kierowca samochodu marki Audi łamał kolejne przepisy ruchu drogowego. Kiedy udało się go zatrzymać, okazało się, że oprócz niego w samochodzie przebywa siedem osób, z których jedna zamknięta była w bagażniku. 19-letni kierowca został przebadany alkomatem. Okazało się, że miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. 

 

Policjanci odebrali 19-latkowi prawo jazdy, odholowali samochód i przewieźli zatrzymanego do aresztu. Mężczyzna odpowie m.in. za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, przewożenie osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, na skrzyżowaniu i przed przejściem dla pieszych oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. 

Więcej o: