Paweł Graś przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT-u i akcyzy

Paweł Graś, bliski współpracownik Donalda Tuska, stanie dziś przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT-u i akcyzy. Przesłuchanie ma związek ze słowami, które wypowiedział w 2013 roku w restauracji Sowa i Przyjaciele.
Zobacz wideo

Paweł Graś zostanie przesłuchany przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT-u i akcyzy. Przesłuchanie zostało zaplanowane na godzinę 10.00. 

Paweł Graś stanie przed komisją śledczą

Paweł Graś był jednym z najważniejszych współpracowników premiera Donalda Tuska. Był sekretarzem stanu, a także rzecznikiem prasowym rządu. Przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT-u i akcyzy został wezwany w związku ze słowami, które zostały nagrane w 2013 roku w restauracji Sowa i Przyjaciele. Miał wtedy powiedzieć, że problem pustych faktur rozprzestrzenia się w poszczególnych branżach.

"Donald Tusk może mieć podobną wiedzę"

Zdaniem Kazimierza Smolińskiego, wiceprzewodniczącego komisji, ze względu na bliską współpracę z premierem Donaldem Tuskiem Paweł Graś jest istotnym świadkiem. Według niego można domniemywać, że premier ma podobną wiedzę do swojego współpracownika.

"Polityczny charakter wezwania"

Zbigniew Konwiński z PO w rozmowie z IAR zwrócił uwagę, że wezwanie Pawła Grasia przed komisję ma charakter polityczny. Jego zdaniem równie dobrze można wezwać też obecnego premiera Mateusza Morawieckiego, który był doradcą premiera Donalda Tuska.

Obecnie Paweł Graś jest doradcą przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Więcej o: