Wrocław. Policyjny radiowóz potrącił kobietę na przejściu dla pieszych

We Wrocławiu doszło do dwóch wypadków z udziałem policjantów. Najpierw policyjny samochód potrącił na przejściu dla pieszych kobietę. Kilkanaście godzin później inny radiowóz miał kolizję z autem osobowym.
Zobacz wideo

Jak podaje portal tvn24.pl do pierwszego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Legnickiej i Małopanewskiej we Wrocławiu. We wtorek wieczorem radiowóz potrącił młodą kobietę na przejściu dla pieszych - jak podaje rzecznik dolnośląskiej policji Krzysztof Zaporowski piesza miała wtargnąć na jezdnię na czerwonym świetle. Z kolei świadkowie wypadku twierdzą, że poszkodowana weszła na przejście na zielonym świetle, a radiowóz poruszał się z włączoną sygnalizacją świetlną, ale nie dźwiękową - taką informację podał portal tuwroclaw.com.

Wrocław - dwa wypadki z udziałem policjantów 

W wyniku potrącenia kobieta przewróciła się na jezdnię doznając obrażeń głowy. Poszkodowana była przytomna, gdy przewożono ją do szpitala. Komenda Wojewódzka Policji obecnie prowadzi działania wyjaśniające okoliczności wypadku z udziałem radiowozu.

Do drugiego zdarzenia doszło w środowy poranek na placu Legionów we Wrocławiu. Policyjny samochód poruszał się z włączoną sygnalizacją świetlną i dźwiękową umożliwiającą mu pierwszeństwo przejazdu. Mimo tego radiowóz zderzył się z innym samochodem osobowym. Zarówno policjantom, jak i kierowcy jeepa nic się nie stało. Wszyscy kierujący, którzy brali udział w tym wypadku, byli trzeźwi.

Więcej o: