Pogoda na dziś - czwartek 21 marca. Będzie pochmurno, ale bez opadów

Pogoda na dziś - czwartek 21 marca. Synoptycy zapowiadają zachmurzenia duże i umiarkowane. Deszcz może padać późnym wieczorem jedynie na krańcach wschodnich.
Zobacz wideo

Czwartek będzie pochmurny, ale zgodnie z zapowiedziami synoptyków nie powinno padać. Większe rozpogodzenia możliwe tylko na południu kraju. Od dziś prognozowany jest też stopniowy wzrost temperatury.  

Temperatura. Od czwartku synoptycy zapowiadaj stopniowe ocieplenie

W czwartek zapowiadana jest wyższa temperatura, niż w poprzednich dniach. Jest to też dzień, od którego rozpocznie się stopniowe ocieplenie, które swoją kulminację będzie miało w weekend (w niektórych miejscach będzie nawet 19 stopni). Najwyższa temperatura prognozowana jest dla Wrocławia i Zielonej Góry, gdzie termometry pokażą 13 stopni. Niewiele chłodniej, 12 stopni, będzie w Opolu, Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Bydgoszczy i Toruniu. W centrum i na północy od 10 do 11 stopni. Najzimniejszy dzień zapowiadany jest dla Zakopanego i Przemyśla, gdzie będzie kolejno 6 i 8 stopni.

Pogoda na dziś - 21 marcaPogoda na dziś - 21 marca gazeta.pl

Opady. Prognozowane jest duże zachmurzenie, ale nie powinno padać

W dzień duże i umiarkowane zachmurzenie, z większymi przejaśnieniami w województwach podkarpackim, małopolskim, śląskim i opolskim. Opady prognozowane są późnym wieczorem tylko dla krańców wschodnich. W ciągu dnia nie powinno padać w żadnym regionie. Wiatr słaby i umiarkowany, silniejsze porywy wiatru tylko na Pomorzu, gdzie może wiać z prędkością do 55 km/h.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: