Tajemnicza chmura dymu spowiła wieczorem Świnoujście. Dwie osoby zatrute, jedna w szpitalu

Nad Świnoujściem zebrała się wczoraj tajemnicza chmura - świadkowie mówią, że była bardzo gęsta i śmierdząca. Dwie osoby miały zatruć się dymem, a jedna z nich trafiła do szpitala. Straż pożarna uspokaja.

W Świnoujściu straż pożarna musiała interweniować w związku z gęstą chmurą dymu, która spowiła część miasta - donosi 24kurier.pl

Świnoujście. Nad miastem zawisła gęsta chmura dymu

Chmura gęstego dymu pojawiła się w okolicy przeprawy promowej Centrum. Dwaj pracownicy Żeglugi, którzy tam byli, źle się poczuli. Podejrzewa się, że ich kiepski stan mogła być odpowiedzialna tajemnicza chmura. 

Obecnie jest już bezpiecznie. Jeszcze wczoraj wieczorem ze śmierdzącą chmurą dymu poradził sobie wiatr, który ją rozwiał. Potwierdza to kpt. Marcin Kubas, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Świnoujściu w rozmowie z Gazeta.pl. Informuje też, że stwierdzono zatrucie dwóch pracowników promu, jedna z nich musiała być hospitalizowana. 

Dodaje, że nie udało się ustalić źródła dymu. Kpt. Marcin Kubas mówi, że gdy strażacy zjawili się na miejscu i zbadali stan powietrza miernikiem wielogazowym, nie stwierdzili już niebezpiecznych dla zdrowia i życia stężeń szkodliwych substancji. Zaznacza, że strażackie mierniki wykrywają tylko obecność gazów wybuchowych, tlenku węgla i tlenu.

Jak nieoficjalnie podaje 24kurier.pl, chmura mogła nadejść znad terenów wojskowych, gdzie we wtorek odbywały się ćwiczenia. 

Więcej o:
Komentarze (22)
Tajemnicza chmura dymu spowiła wieczorem Świnoujście. Dwie osoby zatrute, jedna w szpitalu
Zaloguj się
 • kinio101

  Oceniono 18 razy 8

  "Strażackie mierniki wykrywają tylko obecność gazów wybuchowych, tlenku węgla i tlenu". Alarm! Tlen w powietrzu! Ratuj się kto może!

 • mln79

  Oceniono 4 razy 4

  Znowu ktoś palił w toalecie. Wtedy próbował udusić konduktorkę, teraz pracownicy promu podduszeni.

 • wagadudu

  Oceniono 8 razy 4

  To WOT uruchomiły swojego pierwszego drona bojowego LECH-007.

 • turkiestan

  Oceniono 3 razy 3

  Może dokopali się do zbiorników skroplonego gazu - szejka gazowego z Zoliborza???

 • loneman

  Oceniono 5 razy 3

  Polska sie zawala jak obiecywali w kampanii 😐😨??

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 2

  "Podejrzewa się, że ich kiepski stan mogła być odpowiedzialna tajemnicza chmura."
  Polska język, to trudna języka. Prawda? RedaCHtorze as.

 • dar61

  Oceniono 2 razy 0

  Wersja o wyłowionym rdzewiaku z bronią chemiczną chyba odpada, więc to jest początek tego słynnego podkopu tunelu na wyspę?

 • jami100

  Oceniono 4 razy 0

  To mogła być chmura z nad Sodomy i Gomory, bo temat jest na czasie. Swoją oją drogą, należy podziwiać nieodłączną inteligencję strażaków - mierniki wielogazowe na dwa gazy, na dodatek bezwonne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX