Magdalena Adamowicz podzieliła się wzruszającą pracą domową córki. "Jestem bardzo dumna. Bardzo!"

"Paweł Adamowicz jest bohaterem, bo umarł za wolność, demokrację i solidarność" - napisała w szkolnej pracy córka byłego prezydenta Gdańska. Wzruszającym plakatem 8-letniej Teresy podzieliła się jej matka, Magdalena Adamowicz.

Magdalena Adamowicz umieściła na swoim Twitterze wzruszający wpis. Dołączyła do niego zdjęcie pracy szkolnej jej młodszej córki Teresy. Uczniowie zostali poproszeni o przedstawienie sylwetek bohaterów - 8-latka postanowiła wśród nich umieścić swojego ojca. 

Magdalena Adamowicz podzieliła się wzruszającą pracą domową córki

Paweł Adamowicz jest bohaterem, ponieważ zmarł za wolność demokrację i solidarność... Był moim tatą

- napisała Teresa Adamowicz po angielsku na plakacie.

Matka dziewczynki i żona zmarłego Pawła Adamowicza wytłumaczyła, że dziewczynka miała za zadanie przedstawić bohaterów, których życie wpłynęło na los innych osób. "Jestem bardzo dumna! Bardzo!" - napisała Magdalena Adamowicz. 

Pawłowi Adamowiczowi towarzyszy jeszcze trzech bohaterów - Belva Ann Lockwood - pierwsza kobieta, która starała się o stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych, Jerzy Owsiak - prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy oraz Ruby Bridges - pierwsza Afroamerykańska dziewczynka, która w latach 60. chodziła do szkoły dla białych dzieci w Nowym Orleanie. 

Teresa to młodsza córka tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Polityk nie przeżył zamachu, do którego doszło podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Adamowicz został kilkukrotnie pchnięty nożem, pomimo operacji, lekarzom nie udało się go uratować. 

Więcej o: