Taksówkarz ze Świnoujścia w stanie wegetatywnym po napadzie. Sąd w Berlinie skazał sprawców

Wyroki od prawie trzech do półtora roku więzienia usłyszało troje sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia. Berliński sąd skazał obywateli Niemiec, którzy latem ubiegłego roku dotkliwie pobili taksówkarza Mirosława W.
Zobacz wideo

Do brutalnego napadu doszło w połowie sierpnia ubiegłego roku. Na drodze krajowej nr 3 między Babigoszczą a Przybiernowem znaleziono rannego kierowcę taksówki ze Świnoujścia. Okazało się, że troje obywateli Niemiec - dwóch mężczyzn i kobieta - zaatakowali go i wyrzucili z taksówki. Trzy dni później niemiecka policja zatrzymała ich w Berlinie, dokąd uciekli skradzionym samochodem.  

W poniedziałek berliński sąd wydał wyrok w ich sprawie - podaje TVN24. Kobietę skazano na dwa lata i dziewięć miesięcy więzienia, a mężczyzn na dwa lata i trzy miesiące oraz rok i sześć miesięcy. Wyroki nie są prawomocne. Wymiar kary mężczyzn jest niższy, ponieważ są to osoby młodociane. 

Ofiara w stanie wegetatywnym 

Z takim wyrokiem nie zgadzają się dzieci poszkodowanego i zapowiadają odwołanie. 

Mirosław W. miał być duszony i zaatakowany nożem, a po wyrzuceniu z samochodu doznał zawału serca. Trafił do szpitala w ciężkim stanie. Obecnie jest w stanie wegetatywnym. 

Więcej o: