Partner Pawła Rabieja składa zawiadomienie do prokuratury. "Trzeba to powstrzymać"

- Nie pozwolę na to, żeby bezkarnie ktoś nam groził - zadeklarował Michał Cessanis po tym, jak przez internet skierowano pod jego adresem liczne groźby i inwektywy. Nienawistne wypowiedzi wobec partnera Pawła Rabieja są pokłosiem krytyki, która spadła na wiceprezydenta Warszawy. Powodem była "prywatna opinia" polityka o tym, że "przyjdzie czas na adopcje dzieci" przez pary homoseksualne w Polsce.
Zobacz wideo

Michał Cessanis, prywatnie partner wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja z Nowoczesnej dostaje pogróżki: „rozstrzelać i h... z dewiacją” czy „do gazu z tymi pedałami”. Fala hejtu spadła na niego po głośnej wypowiedzi Pawła Rabieja nt. adopcji dzieci przez pary homoseksualne. W odpowiedzi na słowa wiceprezydenta o tym, że "przyjdzie czas na adopcję", prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział na partyjnej konwencji "wara od naszych dzieci", a jego homofobicznej retoryce wtórowały prawicowe magazyny takie jak "W sieci" i "Do rzeczy".

Partner Rabieja: "przyzwolenie na oczernianie ludzi przybiera na sile"

Cessanis zdecydował się złożyć zawiadomienie do prokuratury w związku z komentarzami, jakie pojawiły się w internecie, po tym jak facebookowy profil Pabianice.tv podał informacje o tekście pt. „Pabianiczanin popiera adopcję dzieci przez pary homoseksualne”. "Pabianiczaninem" jest partner Rabieja. W tekście przytaczane są jego słowa o tym, że "byliby z Pawłem wspaniałymi rodzicami".

- Zawiadomienie do prokuratury wraz z danymi autorów komentarzy wysłane listem poleconym! Nie pozwolę, żeby w państwie prawa, które to my utrzymujemy, bezkarnie ktoś nam groził - napisał w poście na Facebooku Cessanis nad zdjęciem złożonego zawiadomienia.

- Nie pozwolimy, by ktoś nas obrażał. To oburzające. Przyzwolenie na oczernianie ludzi, dzielenie ich na lepszych i gorszych jest w Polsce powszechne. I przybiera na sile. Trzeba to powstrzymać - wezwał mężczyzna.

Michał Cessanis jest dziennikarzem. Po ujawnieniu swojej orientacji seksualnej TVP zakończyła z nim współpracę. Dziś partner Rabieja współpracuje z TVN, jest redaktorem naczelnym portalu podróżniczego „Na walizkach”.

 
Więcej o:
Komentarze (319)
Partner Pawła Rabieja składa zawiadomienie do prokuratury. "Trzeba to powstrzymać"
Zaloguj się
 • helwiusz

  Oceniono 43 razy 27

  "Po ujawnieniu swojej orientacji seksualnej TVP zakończyła z nim współpracę."

  Kiedyś takie wypowiedzi trafiały do rubryk w rodzaju "humor zeszytów szkolnych". Dziś tak piszą dziennikarze.

 • tommms

  Oceniono 43 razy 27

  Jaki to cudowny temat zastępczy dla pislamskich wałów finansowych. Im dłużej się to będzie mielić, tym lepiej. Przy okazji społeczeństwo jeszcze bardziej się podzieli.

 • bmc3i

  Oceniono 36 razy 20

  Oburzenie na Rabieja jest nie dlatego że powiedział iż przyjdzie czas na adopcje dzieci, lecz dlatego że publicznie ujawnił to czego wszyscy się obawiają, że po dopuszczeniu do formalizacji związków jednopłciowych, dopuszczenie do adopcji przez takie związki będzie kolejnym krokiem.
  W sumie wiec nie powiedział nic nowego, ale powiedział głośno to co wszyscy wiedza. I dlatego jest tytle oporu przeciw formalizacji związków jednopłciowych.

 • mietekkowalski

  Oceniono 54 razy 20

  Abstrahując od sytuacji Partnera Rabieja (stanowcze NIE dla komentarzy pełnych nienawiści!) - pięknie się dała opozycja wpuścić w maliny:)

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 29 razy 17

  Prokuratura i sądy kierowane przez jednego człowieka i przez tego samego człowieka wydającego wyroki nie ruszą palcem w tej sprawie.

 • kemor234

  Oceniono 43 razy 17

  Nie ma róży bez ognia ...
  Nie ma i nigdy nie będzie spokoju, w kraju "rządzonym" przez PIS ...
  Ani praworządności.
  Ani sprawiedliwości.
  Ani demokracji.
  Ani prawa.
  Kłamstwa jeno pozostaną ...

 • franclajn

  Oceniono 27 razy 11

  Najostrzej i najbrutalniej atakują homoseksualistów osoby o takich samych jak oni skłonnościach, ale bojące się do tego przyznać. Heretycy, którzy nie mają problemów łóżkowych tolerują, a nawet lubią gejów. Im więcej jest bowiem homosiów w otoczeniu, tym mniejsza jest konkurencja w walce o kobiety. Najgorsi w atakach na gejów są jednak samotnicy, nałogowi masturbatorzy. Miałem takiego współlokatora na studiach. Wstrętny typ.

 • wyboga

  Oceniono 53 razy 9

  Prywatnie, to możecie się gździć. Wiceprezydent jest osobą publiczną i powinien przewidzieć, że "walnięcie" głupoty powoduje fale krytyki. Jak nie potrafi ważyć swoich wypowiedzi, to fora ze dwora.

 • telimena30

  Oceniono 45 razy 9

  Po co to wszystko? Sami wywołujecie falę negatywnych uczuć, wypowiedzi, a zarazem to jeszcze podsycacie, a teraz okazuje się, że szok i zdziwienie, mnie to nie dziwi...mowa nienawiści szerzy się po obu stronach barykady, nikt tu nie jest bez winy... wszystko to smutne...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX