Magdalena Adamowicz ostrzega przed Stadniną Adamowicza. Ta odpowiada: Nie jesteśmy oszustami

Magdalena Adamowicz, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, ostrzegła na Facebooku przed wpłacaniem pieniędzy na konto Stadniny Adamowicza. "Proszę być czujnym i nie dać się oszukać" - zaapelowała. Tymczasem Stadnina odpiera zarzuty.
Zobacz wideo

Na stronie stadninaadamowicza.pl od pewnego czasu trwała zbiórka pieniędzy na Stadninę im. śp. Pawła Adamowicza. Jak można przeczytać, "głównym celem fundacji jest wybudowanie ośrodka wypoczynkowo-rekreacyjnego związanego z działaniami hipoterapii, rehabilitacji oraz odnowy biologicznej. Na miejscu powstanie również pierwsze w Polsce centrum rehabilitacyjne dla koni". Zgodnie z informacjami udostępnionymi na stronie w ramach Stadniny Adamowicza miałoby zostać również wybudowane Centrum Rehabilitacji i Hipoterapii Dla Dzieci. Część zebranych pieniędzy zostałaby przeznaczona na wybudowanie pomnika zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Organizatorzy zbiórki planowali zebrać niebagatelną kwotę 10 mln złotych.

Magdalena Adamowicz ostrzega przed oszustami

Tymczasem na Facebooku Magdaleny Adamowicz pojawił się apel o ostrożność. "UWAŻAJCIE na oszustów?? Proszę być czujnym i nie dać się oszukać!!! Ani ta fundacja ani stadnina nie jest i nie była inicjatywą moją ani mojego śp. męża. Udostępniajcie proszę dalej i nie dajcie się oszukać!" - napisała żona Pawła Adamowicza, ostrzegając przed stroną stadninaadamowicza.pl. Zapowiedziała również, że "sprawa zostanie zgłoszona do odpowiednich organów".

Stadnina Adamowicza odpowiada: Nie jesteśmy oszustami

Po wpisie Magdaleny Adamowicz na stronie Stadniny zbiórka została "zawieszona do wyjaśnienia sprawy". Pojawiło się również oświadczenie. "Dziękujemy Wam za wsparcie i każdy grosz przelany na wspólny cel. Nie jesteśmy oszustami. Chodzi przede wszystkim o ideę zrobienia czegoś pięknego dla społeczeństwa. Od początku działamy w pełni legalnie i nigdy nie mieliśmy zamiaru wzbogacić się czyimś kosztem" - napisali twórcy strony.

OświadczenieOświadczenie stadninaadamowicza.pl

Więcej o: