Magdalena Adamowicz ostrzega przed Stadniną Adamowicza. Ta odpowiada: Nie jesteśmy oszustami

Magdalena Adamowicz, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, ostrzegła na Facebooku przed wpłacaniem pieniędzy na konto Stadniny Adamowicza. "Proszę być czujnym i nie dać się oszukać" - zaapelowała. Tymczasem Stadnina odpiera zarzuty.
Zobacz wideo

Na stronie stadninaadamowicza.pl od pewnego czasu trwała zbiórka pieniędzy na Stadninę im. śp. Pawła Adamowicza. Jak można przeczytać, "głównym celem fundacji jest wybudowanie ośrodka wypoczynkowo-rekreacyjnego związanego z działaniami hipoterapii, rehabilitacji oraz odnowy biologicznej. Na miejscu powstanie również pierwsze w Polsce centrum rehabilitacyjne dla koni". Zgodnie z informacjami udostępnionymi na stronie w ramach Stadniny Adamowicza miałoby zostać również wybudowane Centrum Rehabilitacji i Hipoterapii Dla Dzieci. Część zebranych pieniędzy zostałaby przeznaczona na wybudowanie pomnika zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Organizatorzy zbiórki planowali zebrać niebagatelną kwotę 10 mln złotych.

Magdalena Adamowicz ostrzega przed oszustami

Tymczasem na Facebooku Magdaleny Adamowicz pojawił się apel o ostrożność. "UWAŻAJCIE na oszustów?? Proszę być czujnym i nie dać się oszukać!!! Ani ta fundacja ani stadnina nie jest i nie była inicjatywą moją ani mojego śp. męża. Udostępniajcie proszę dalej i nie dajcie się oszukać!" - napisała żona Pawła Adamowicza, ostrzegając przed stroną stadninaadamowicza.pl. Zapowiedziała również, że "sprawa zostanie zgłoszona do odpowiednich organów".

Stadnina Adamowicza odpowiada: Nie jesteśmy oszustami

Po wpisie Magdaleny Adamowicz na stronie Stadniny zbiórka została "zawieszona do wyjaśnienia sprawy". Pojawiło się również oświadczenie. "Dziękujemy Wam za wsparcie i każdy grosz przelany na wspólny cel. Nie jesteśmy oszustami. Chodzi przede wszystkim o ideę zrobienia czegoś pięknego dla społeczeństwa. Od początku działamy w pełni legalnie i nigdy nie mieliśmy zamiaru wzbogacić się czyimś kosztem" - napisali twórcy strony.

OświadczenieOświadczenie stadninaadamowicza.pl

Więcej o:
Komentarze (81)
Magdalena Adamowicz ostrzega przed Stadniną Adamowicza. Ta odpowiada: Nie jesteśmy oszustami
Zaloguj się
 • koza_oddam

  Oceniono 89 razy 75

  Zapomnieliśmy tylko zapytać rodziny o zdanie i tak sobie gębę wycieramy czyimś nazwiskiem

 • art_102

  Oceniono 70 razy 62

  Różne firmy i firemki zachecone gigantycznymi kwotami zebranymi przez skromną krawcową z do puszki Adamowicza (16 mln) a potem na Europejskie Centrum Solidarności (ponad 6 mln), postanowiły pociagnąć ten wątek i zapał ludzi i wyciągnąć grosz na własną inicjatywę.
  Nie ma tak.
  Po pierwsze, gdzie jest zgoda rodziny na wykorzystanie nazwiska Adamowicza?
  Po drugie, trzeba widzieć róznicę między zbieraniem do puszki WOŚP, czy dla ECS, na które pis celowo obciął dotację, a zbiórką na prywatną firmę, która chce się rozbudować i potrzebuje kasy na inwestycję. No bez jaj. Mam się na czyjś biznes składać? I do tego po chamsku całość podszyta nazwiskiem tragicznie zmarłego Adamowicza?
  To jest nie do obrony. Albo tak cwani, albo tak głupi, albo jedno i drugie.

 • seneka_ml

  Oceniono 43 razy 37

  W całej Polsce stoją tysiące pojemników na używana odzież z logiem PCK.Ludzie myślą że swoją odzież oddają PCK a tymczasem oddają prywatnej firmie Wtórpol

 • earthboundmisfit

  Oceniono 36 razy 32

  "Od początku działamy w pełni legalnie i nigdy nie mieliśmy zamiaru wzbogacić się czyimś kosztem"

  A nazwisko p. Adamowicza w nazwie fundacji to kompletny przypadek, tak?

 • marswitek

  Oceniono 25 razy 23

  Strony juz nie ma a mowia ze tylko przerwali zbiorke. oszusci

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 27 razy 21

  Konia kują, a żaba nogę podstawia. Uczepiło się łajno statku i krzyczy "płyniemy!".

 • pan_glosny

  Oceniono 17 razy 13

  Trzeba było zrobić stadninę im Lecha Kaczyńskiego. Radiosłuchacze radyja i suweren są mniej czujni. ;-)

 • kotprezesa

  Oceniono 21 razy 13

  To wygląda na inicjatywę Rydzyka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX