W szkołach broszurki z informacją, ile z pensji stracą nauczyciele za protest. "To zastraszanie"

Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" alarmuje, że w szkołach w Gdyni można znaleźć broszury informacyjne o tym, o ile obcięta będzie pensja tych nauczycieli, którzy wezmą udział w ogólnopolskim strajku.
Zobacz wideo

Coraz bliżej do zakończenia referendum, w którym nauczyciele zrzeszeni w Związku Nauczycielstwa Polskiego zdecydują ws. ogólnopolskiego protestu. Potrwa ono do 25 marca i będzie wiążące, jeżeli weźmie w nim udział połowa uprawnionych do głosowania nauczycieli. ZNP domaga się zwiększenia kwoty bazowej dla każdego nauczyciela o 1000 złotych.

Im bliżej do ewentualnego startu protestu, tym częściej pojawiają się informacje np. o tym, że kurie apelują do katechetów, by nie brali w nim udziału.

"Informacje zastraszające nauczycieli". Szkoła podlicza, ile stracą

Z kolei dzisiaj Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" (małopolski oddział od kilku dni okupuje kuratorium w Krakowie) opublikowała zdjęcie kartki, jaka miała być wywieszona w szkołach w Gdyni. Organizacja dopytuje na Facebooku, czy w innych szkołach też można zobaczyć takie "informacje zastraszające nauczycieli".

W piśmie opublikowanym przez "Solidarność" wprost wskazano, ile mniej zarobią nauczyciele, jeżeli wezmą udział w strajku przez co najmniej tydzień. Nauczyciel dyplomowany - 780 zł netto, mianowany - 675 zł, a kontraktowy - 604 zł.

Więcej o:
Komentarze (225)
W szkołach broszurki z informacją, ile z pensji stracą nauczyciele za protest. "To zastraszanie"
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 72 razy 46

  RODZICE I UCZNIOWIE
  WSPIERAJCIE STRAJK BO TU CHODZI O PRZYSZLOSC PRZYSZLYCH POKOLEN!

 • czechy11

  Oceniono 47 razy 39

  Drodzy nauczyciele zrobimy zrzutkę. Nie dajcie zie zastraszyć jesteście żebrakami Europy to z was zrobiła sitwa Kaczyńskiego

 • winku

  Oceniono 35 razy 35

  Solidarność to skomlące pieski PiS.
  Wstyd, bo kiedyś byli w niej odważni ludzie, ktorzy siłą woli obalili komunizm.
  Teraz z organizacji zrzeszajacej kiedyś madrych i odwaznych ludzi, pozostala tylko nazwa jako przybudowka partyjna. Przybudowka ktora nic nie ma wspolnego z oryginalną Solidarnoscią.

 • a.d.b

  Oceniono 36 razy 34

  Solidarność jak zawsze pomocna. Na Podkarpaciu oddział przemyski zostawił ludzi na lodzie. Nie wysłali nawet pism z prośbą o uzasadnienie zwolnień i redukcji etatów. Teraz "błyszczy" Pomorze. Gratulujemy. Odchodzimy.

 • marymania

  Oceniono 36 razy 32

  Wszystkie kwoty potrącone nauczycielom w całej Polsce posłużą na wypłatę premii pani minister Zalewskiej, gdyż jej się po prostu taka premia należy. Poza tym ona potrzebuje nowej garderoby żeby ładnie wyglądać w Brukseli.
  LOL

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 28 razy 26

  Solidaruchom ludzie zaczęli ze związku odchodzić. Tego na fb nie napisali?

 • lokad

  Oceniono 27 razy 23

  Olać broszurki i zastraszanie. Ile lat można zarabiać gorzej od glazurnika i szantażować tę grupę zawodową. Ja rozumiem, że w Polsce jest kult pracy fizycznej i tylko taką się ceni, ale na litość... Niech najlepiej zwolnią wszystkich, w końcu tyle chętnych do tego zawodu, że na pewno rząd sobie poradzi. A wszyscy którzy polecają niezadowolonym nauczycielom zmienić pracę, sami będą zadowoleni, bo przyjdzie najlepsza kadra z powołania!
  Murem za nauczycielami, tym razem nie odpuszczajcie!

 • mo.ye

  Oceniono 27 razy 23

  Jeżeli strajk przyniesie oczekiwany skutek, to po miesiącu się im to zwróci. A nauczyciel raczej potrafi liczyć i wie, że nie walczy o jednorazowy ochłap.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX