Rodzice dzieci LGBT napisali list do Jarosława Kaczyńskiego. "To nie nasze dzieci są zagrożeniem"

Na oficjalnym profilu stowarzyszenia rodziców osób LGBT pojawił się list z apelem do Jarosława Kaczyńskiego. Ma on związek z ostatnimi wypowiedziami polityka podczas konwencji wyborczych PiS.
Zobacz wideo

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas ostatnich konwencji wyborczych odniósł się m.in. do warszawskiej karty LGBT+ i zarzucił opozycji chęć zalegalizowania małżeństw homoseksualnych oraz umożliwienia im adopcji dzieci. Kaczyński podczas przemówienia wykrzyknął: "Wara od naszych dzieci", co szczególnie wzburzyło środowisko LGBT.

Rodzice dzieci LGBT napisali list do Jarosława Kaczyńskiego - chwilowy sukces polityczny kosztem ich dzieci

Ze względu na jego ostatnie wypowiedzi, rodzice osób nieheteroseksualnych postanowili wystosować list do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Apel został udostępniony m.in. na Facebooku My, rodzice - stowarzyszenia zrzeszającego rodziców i sojuszników osób LGBT.

Rodzice zwracają się do prezesa PiS z prośbą, by "nie budował chwilowego sukcesu politycznego" kosztem bezpieczeństwa ich dzieci. Są rozczarowani także tym, że polityk uległ negatywnej narracji, która cechuje się wrogim nastawieniem i błędnym przeświadczeniem o osobach ze środowiska LGBT.

Obecność osób LGBT w społeczeństwie została fałszywie zideologizowana. Przypisuje się im cechy wrogie dla społeczności i traktuje jak zagrożenie. Ale to nie nasze dzieci są zagrożeniem, tylko narracja, której Pan również ulega, Panie Prezesie, a odbieramy ją bardzo osobiście i bardzo dotkliwie

- czytamy w liście.

Rodzice zarzucają Jarosławowi Kaczyńskiemu, że tego rodzaju wypowiedzi zaburzają wpływ rodziców na wychowanie swoich dzieci - "Od najmłodszych lat uczymy je empatii, szacunku dla innych, współpracy na rzecz społeczności. Zaopatrujemy w narzędzia, które pozwalają na tworzenie właściwych relacji z ludźmi i prowadzenie szczęśliwego życia. Narracja wrogości i niechęci w stosunku do osób LGBT wytraca nam wszystkie argumenty wychowawcze, obnaża hipokryzję społeczeństwa i państwa, legitymizuje niesprawiedliwość i przemoc".

Na koniec, stowarzyszenie zwraca się z prośbą, o zaprzestanie budowania atmosfery niechęci i nienawiści wobec osób LGBT. Rodzice nie chcą, by ich dzieci zostały wykluczone przez państwo i zepchnięte na margines społeczny z powodu orientacji seksualnej. Podkreślają, że takie działania odbierają im godność i prawa, które powinny być im zagwarantowane jak każdemu innemu obywatelowi Polski. Mają też nadzieję, że osoby LGBT nie będą zmuszone do migracji z kraju, które według nich staje się coraz bardziej nieprzyjazny. 

Więcej o: