Rodzice dzieci LGBT napisali list do Jarosława Kaczyńskiego. "To nie nasze dzieci są zagrożeniem"

Na oficjalnym profilu stowarzyszenia rodziców osób LGBT pojawił się list z apelem do Jarosława Kaczyńskiego. Ma on związek z ostatnimi wypowiedziami polityka podczas konwencji wyborczych PiS.
Zobacz wideo

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas ostatnich konwencji wyborczych odniósł się m.in. do warszawskiej karty LGBT+ i zarzucił opozycji chęć zalegalizowania małżeństw homoseksualnych oraz umożliwienia im adopcji dzieci. Kaczyński podczas przemówienia wykrzyknął: "Wara od naszych dzieci", co szczególnie wzburzyło środowisko LGBT.

Rodzice dzieci LGBT napisali list do Jarosława Kaczyńskiego - chwilowy sukces polityczny kosztem ich dzieci

Ze względu na jego ostatnie wypowiedzi, rodzice osób nieheteroseksualnych postanowili wystosować list do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Apel został udostępniony m.in. na Facebooku My, rodzice - stowarzyszenia zrzeszającego rodziców i sojuszników osób LGBT.

Rodzice zwracają się do prezesa PiS z prośbą, by "nie budował chwilowego sukcesu politycznego" kosztem bezpieczeństwa ich dzieci. Są rozczarowani także tym, że polityk uległ negatywnej narracji, która cechuje się wrogim nastawieniem i błędnym przeświadczeniem o osobach ze środowiska LGBT.

Obecność osób LGBT w społeczeństwie została fałszywie zideologizowana. Przypisuje się im cechy wrogie dla społeczności i traktuje jak zagrożenie. Ale to nie nasze dzieci są zagrożeniem, tylko narracja, której Pan również ulega, Panie Prezesie, a odbieramy ją bardzo osobiście i bardzo dotkliwie

- czytamy w liście.

Rodzice zarzucają Jarosławowi Kaczyńskiemu, że tego rodzaju wypowiedzi zaburzają wpływ rodziców na wychowanie swoich dzieci - "Od najmłodszych lat uczymy je empatii, szacunku dla innych, współpracy na rzecz społeczności. Zaopatrujemy w narzędzia, które pozwalają na tworzenie właściwych relacji z ludźmi i prowadzenie szczęśliwego życia. Narracja wrogości i niechęci w stosunku do osób LGBT wytraca nam wszystkie argumenty wychowawcze, obnaża hipokryzję społeczeństwa i państwa, legitymizuje niesprawiedliwość i przemoc".

Na koniec, stowarzyszenie zwraca się z prośbą, o zaprzestanie budowania atmosfery niechęci i nienawiści wobec osób LGBT. Rodzice nie chcą, by ich dzieci zostały wykluczone przez państwo i zepchnięte na margines społeczny z powodu orientacji seksualnej. Podkreślają, że takie działania odbierają im godność i prawa, które powinny być im zagwarantowane jak każdemu innemu obywatelowi Polski. Mają też nadzieję, że osoby LGBT nie będą zmuszone do migracji z kraju, które według nich staje się coraz bardziej nieprzyjazny. 

Więcej o:
Komentarze (281)
LGBT. Rodzice dzieci napisali list do Jarosława Kaczyńskiego - chwilowy sukces polityczny kosztem ich dzieci
Zaloguj się
 • nord-ost

  Oceniono 64 razy 50

  Daremny trud ten drań nie cofnie się przed niczym żeby utrzymać władzę. To indywiduum jest wyzbyte z wszelkich pozytywnych uczuć.

 • fakiba

  Oceniono 39 razy 25

  Największym zagrożeniem dla Polski jest konus z Żoliborza i w tym mu nikt nie dorówna

 • pinio67

  Oceniono 45 razy 23

  Mało było Adamowicza .... tylko czekać jak jakiś niespełna rozumu skatolały "prawdziwy" Polak (lub Polka) pokaże czynem o co szło nadposłowi "bez żadnego trybu"

 • firegecko

  Oceniono 24 razy 20

  Jakoś do Księży tak nie krzyczał precz od naszych dzieci

 • Oceniono 24 razy 18

  problem jest tego rodzaju, że jarkaczowi nie przeszkadzają księża pedofile gwałcący dzieci, za to wielkiego wroga widzi w ludziach, którzy nikogo nie krzywdzą.

 • zd46

  Oceniono 19 razy 17

  Ten cały KEP to wyjatkowo KiEPska organizacja wierząca w siebie a nie w Boga prawdziwego, to istna "szkapa trojańska". Kiedyś była PZPR teraz jest KEP a my znowu wpadliśmy z deszczu pod rynnę. Przypominam, jak to zespół biskup Wesołowski z Gilem, misjonarze pedofile, deprawowali dzieci na Dominikanie. Wesołowskiego " Biskupi Cech Rzemiosł Różnych" pochowali z honorami pedofilskimi w Czorsztynie.

 • zd46

  Oceniono 21 razy 15

  Panie J. Kaczyński, proszę Polakom podać choć jeden przykład, z imienia i nazwiska członka niemałej społeczności LGBT, który był jednocześnie pedofilem , bo wg pana to „wszystko jedno”, ale gdyby tak było, to państwa „gów...ną propagandę” pakowano by w sreberka i sprzedawano jako „cukierki”.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX