Niedziele handlowe w 2019. Czy zrobimy zakupy w niedzielę 24 marca?

Ustawa ograniczająca handel w niedzielę dotyczy przede wszystkim supermarketów i większych sklepów typu Lidl, Biedronka czy Carrefour. Czy w niedzielę 24 marca zrobimy zakupy?
Zobacz wideo

Ustawa ograniczająca handel w niedzielę i w dni świąteczne weszła w życie 1 marca 2018 roku. Sprawdź czy 24 marca sklepy i duże centra handlowe będą otwarte.

Niedziele handlowe 2019. Czy zrobimy zakupy w niedzielę 24 marca?

Od 2019 roku zgodnie z ustawą zakaz handlu nie obejmuje tylko niedziel, które wypadają na koniec każdego miesiąca. Wyjątkiem są tylko dwie niedziele w kwietniu i grudniu, poprzedzające Boże Narodzenie i Wielkanoc. 24 marca nie zrobimy więc zakupów w centrach handlowych i dużych sklepach z wyjątkiem aptek, cukierni, stacji benzynowych, kiosków i sklepów z pamiątkami, których nie obowiązują ograniczenia handlu w niedzielę.

Marzec 2019 - niedziele handlowe

Zakaz handlu w niedzielę został wprowadzony w 2018 roku. Od 2020 roku zakaz zostanie jeszcze bardziej zaostrzony i nie będzie obejmował tylko siedmiu niedziel w roku. Wyjątkami mają być niedziele przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą oraz ostatnie niedziele stycznia, kwietnia i sierpnia.