Niedziele handlowe w 2019. Czy w niedzielę 24 marca sklepy będą otwarte?

Od 2018 roku obowiązuje ustawa ograniczająca możliwość robienia zakupów w ostatni dzień tygodnia. Czy w niedzielę 24 marca zrobisz zakupy?
Zobacz wideo

Od 2019 roku obowiązują jeszcze większe ograniczenia związane z handlem w niedziele i w dni świąteczne. Sprawdź czy 24 marca zrobisz zakupy.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 24 marca sklepy będą otwarte?

Od 2019 roku zgodnie z ustawą zakaz handlu obejmuje wszystkie niedziele, z wyjątkiem tych wypadających pod koniec miesiąca. W wyjątkowych sytuacjach - przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą, sklepy będą otwarte częściej. W grudniu i kwietniu niedziela handlowa wypada aż dwa razy. Zgodnie z kalendarzem przygotowanym przez ustawodawcę 24 marca nie zrobimy zakupów.

Marzec 2019 - niedziele handlowe

Zakaz handlu w niedzielę nie dotyczy wszystkich sklepów. Zgodnie z ustawą zakazem nie są objęte apteki, kioski, kawiarnie, sklepy z pamiątkami, stacje benzynowe, cukiernie, kwiaciarnie i lokale gastronomiczne. Pozwolenie na handel w niedzielę mają także sklepy znajdujące się na terenie dworców oraz lotnisk. Pozostałe galerie i większe supermarkety są zamknięte. Następna handlowa niedziela wypada 31 marca. 

Więcej o: