Mieli propagować faszyzm, w mieszkaniach trzymali miecze. Akcja policji i ABW

Policja i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymały trzech mężczyzn podejrzanych o propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści. Mieli przy sobie m.in. noże, tasaki i miecze oraz odzież i naszywki z faszystowskimi symbolami.
Zobacz wideo

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani w ramach skoordynowanej akcji służb prowadzonej jednocześnie w czterech województwach. Do zatrzymania dwóch z nich doszło na Śląsku - 24-latek wpadł w ręce policji i ABW w Sosnowcu, a 23-latek w Częstochowie. Kolejny z mężczyzn - 22-latek - został zatrzymany w Poznaniu.

Zarzuty propagowania faszyzmu

Podczas przeszukań w mieszkaniach mężczyzn znaleziono zestaw niebezpiecznych narzędzi - między innymi noże, tasaki, siekiery i miecze. Zatrzymani mieli też przy sobie zakazane, nawołujące do faszyzmu symbole, odzież, naszywki na ubrania oraz literaturę propagującą faszyzm.

Trzej mężczyźni usłyszeli już zarzuty propagowania faszyzmu i nawoływania do nienawiści, za co może im grozić do 2 lat więzienia. Zatrzymania to kontynuacja działań policji i ABW, które rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku - wówczas w ręce służb wpadło dwóch mężczyzn propagujących faszyzm.

Więcej o: