Warszawa. Mężczyzna spadł ze skutera wodnego na Wiśle. Przerwano poszukiwania

Policjanci z komisariatu rzecznego w Warszawie, straż i ratownicy poszukiwali mężczyzny, który wczesnym popołudniem pływał skuterem wodnym po Wiśle. Według jednego ze świadków mężczyzna nagle wpadł do rzeki
Zobacz wideo

W Warszawie w okolicach mostu Śląsko-Dąbrowskiego służby prowadziły na Wiśle akcję poszukiwawczą mężczyzny, który spadł ze skutera wodnego - poinformowała stołeczna policja. Do wypadku miało dojść około godziny 14.

Jak podało TVN Warszawa, świadkiem zdarzenia był pan Daniel, który powiadomił służby o tym, co zobaczył spacerując po bulwarach. - Widziałem, jak ktoś płynie skuterem wodnym po Wiśle. Nagle ten skuter wybiło do góry, kierujący skuterem człowiek wypadł z niego i wpadł do wody. Próbował dogonić skuter, ale pojazd był znoszony przez prąd coraz dalej, walczył, żeby na ten skuter wejść - opowiadał świadek. Jak dodał, po jakimś czasie stracił mężczyznę z oczu.

Po zapadnięciu zmroku, ok. godziny 18 przerwano akcję poszukiwawczą. Zaginionego mężczyzny nie udało się odnaleźć.

Więcej o:
Komentarze (48)
Warszawa. Mężczyzna spadł ze skutera wodnego na Wiśle. Przerwano poszukiwania
Zaloguj się
 • tihotapec

  Oceniono 14 razy 14

  Widziałem całe zdarzenie. Zanim chłopak spadł, miałem wrażenie, że się popisuje, choć mogę się mylić - w życiu nie pływałem skuterem i nie wiem, czy takie manewrowanie (wyglądało, jakby chciał wziąć ostry zakręt) nie może wynikać z przyczyn niezależnych od kierującego. Potem, zanim zniknął pod wodą na dobre, przez kilka minut próbował dogonić skuter, prawie mu się udało, zabrakło z dziesięć-piętnaście metrów. Motorówka służb przypłynęła najwyżej pół minuty po tym, jak przestał się wynurzać. Zabrakło kilkudziesięciu sekund. Fatalna kumulacja pecha. Z drugiej strony, gdyby płynął do brzegu, a nie za skuterem, może by dopłynął - brzeg był bliżej i nie oddalał się jak skuter. Kapoka też nie miał. Sam też dzwoniłem na 112, z marnym skutkiem - dyspozytorka żądała adresu, pod którym doszło do zdarzenia.

 • kali23

  Oceniono 20 razy 12

  Jednego głupka, BEZ KAMIZELKI RATUNKOWEJ, mniej!
  W zasadzie nie ma co się dziwić. Jeżeli na spływie Dunajca nie obowiązują kamizelki, mimo wielu katastrof, to o co chodzi?
  Polak potrafi!

 • antybandzior

  Oceniono 16 razy 8

  Niestety ale temperatura wody nie rokuje dobrze...hipotermia i koniec.

 • nessuno

  Oceniono 9 razy 7

  Tadammmmm!
  Sezon należy uznać za rozpoczęty.
  Janusze na skuterach wodnych, janusze na ryczących motocyklach oraz janusze miszczowie prostej przypomnieli o swoim istnieniu.

 • xsawer

  Oceniono 6 razy 6

  Widziałem kilka dni wcześniej chyba tego samego amatora sportów wodnych. Zdziwiła mnie pora roku i nie dostrzegłem kapoka. Widocznie to jeden z tych niezniszczalnych.
  Zapewne wszedł w posiadanie nowego nabytku i nie mógł się doczekać sezonu.

 • moppy

  Oceniono 6 razy 6

  Jest już pod Toruniem...

 • zbig1113

  Oceniono 12 razy 6

  Sam spadł, to i sam wypłynie.
  Po co angażować służby

 • stanislaw.sk

  Oceniono 3 razy 3

  Najprawdopodobniej nie umiał pływać, nie miał kamizelki ratunkowej na sobie, ale niewykluczone, że miał parę promili w sobie....

 • ergiel

  Oceniono 3 razy 3

  Bez kamizelki, oczywiście.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX