TVP usuwa sondę o adopcji dzieci przez pary homoseksualne. "Farmy anonimowych trolli"

Po tym jak większość internautów opowiedziała się za prawem do adopcji dzieci przez pary homoseksualne, sonda w jednym z programów TVP Info została usunięta "w związku z uzyskanymi konkretnymi informacjami o kupowaniu głosów".

Po głośnej wypowiedzi wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja na temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne oraz po "wara od naszych dzieci", które padło z ust Jarosława Kaczyńskiego na konwencji PiS w Katowicach, temat praw osób LGBT+ zyskał w naszej polityce niecodzienną nośność.

Postanowił zająć się nim zająć również Michał Adamczyk, który co niedziele prowadzi w TVP Info program "Strefa Starcia". Według opisu na stronie publicznej telewizji w programie szukane są "odpowiedzi na pytania najbardziej nurtujące Polaków", a w studio poruszane są "najważniejsze tematy polityczne mijającego tygodnia".

Sonda na Twitterze 

A więc w tę niedzielę redaktorzy TVP podjęli temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Ponieważ co tydzień przed programem na Twitterze zamieszczane są sondy związane z poruszanymi tematami, tak było i tym razem.

Pytanie, umieszczone na Twitterze w sobotę, brzmiało: czy akceptujesz możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne?

Zaskakujące okazały się wyniki: przeważała opcja na "tak". Ostateczny rezultat głosowania opublikowany ma zostać w niedzielę o 20.50. 

Sonda usunięta. Przez farmę "anonimowych trolli"?

W sieci pojawiły się jednak zarzuty o kupowanie głosów. Portal Politykawsieci.pl zajmujący się analizą polityki w internecie stwierdził, że "wartość rynkowa 25K (tysięcy - red.) głosów w tej sondzie przekłada się na około 30.000 PLN", więc "wygra ten, co więcej zapłaci". 

TVP usunęło sondę. "W związku z uzyskanymi konkretnymi informacjami o kupowaniu głosów, czujemy się w obowiązku ostatnią sondę zamknąć. Szanujemy głosy widzów, dlatego jest dla nas niezmiernie ważne, żeby wynik sondy odzwierciedlał ich punkt widzenia, a nie wykupionych farm anonimowych trolli" - napisano na profilu programu.

Więcej o: