Czołówka na krajowej "trójce". "Przerażający widok doszczętnie zniszczonych pojazdów"

W sobotę późnym wieczorem, na drodze krajowej numer 3 w okolicach Gaworzyc koło Polkowic na Dolnym Śląsku, doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. - Funkcjonariusze, którzy dotarli na miejsce zastali przerażający widok doszczętnie zniszczonych pojazdów - relacjonuje Dolnośląska Policja.
Zobacz wideo

Według ustaleń funkcjonariuszy, kierująca samochodem bmw 28-letnia kobieta, wykonując manewr wyprzedzania ciężarówki, zderzyła się czołowo z samochodem tej samej marki, jadącym w przeciwnym kierunku, którym kierował 30-letni mężczyzna. 

- Zazwyczaj zdarzenia z tak poważnymi skutkami niestety niosą za sobą ofiary śmiertelne – powiedziała asp. szt. Aleksandra Urban, która wykonywała czynności na miejscu opisywanego zdarzenia. W tym wypadku było na szczęście zupełnie inaczej. Dwójka kierowców uczestniczących w zdarzeniu została, co prawda przewieziona do pobliskiego szpitala, jednak jak ustalili lekarze, nie odnieśli oni obrażeń zagrażających ich życiu - czytamy w komunikacie na stronie policji

Zatrzymane prawo jazdy

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kobiecie, która okazała się być mieszkanką powiatu, zostały zatrzymane prawo jazdy. Pozostałe okoliczności zdarzenia mają być wyjaśnione w postępowaniu.  

Policjanci podsumowują, że publikują ten komunikat jako ostrzeżenie i apelują do kierowców o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas jazdy.

Więcej o: