Policja publikuje zdjęcia 35 rolników z protestu w Warszawie. Straty to blisko 190 tys. zł

Komenda Stołeczna Policji opublikowała zdjęcia 35 mężczyzn, którzy w środę uczestniczyli w proteście organizowanym przez AGROunię. Protestujący zablokowali ruch w rejonie placu Zawiszy, rozsypali jabłka, palili słomę i opony.
Zobacz wideo

Blokadę na placu Zawiszy w Warszawie przeprowadziła w środę organizacja AGROunia w ramach niezapowiedzianego protestu. Rolnicy domagali się m.in. zwiększenia liczby polskich produktów w supermarketach. Kilkudziesięciu rolników rozsypało jabłka, paliło słomę i opony. Doszło do sporych utrudnień w ruchu w centrum miasta. Policja kierowała samochody objazdami.

Osiem osób usłyszało zarzuty z trzech artykułów kodeksu wykroczeń. Dotyczą one m.in. zakłócania spokoju i porządku publicznego w chuligański sposób, tamowania lub utrudniania ruchu oraz powodowania niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Teraz policja poszukuje kolejnych osób, które uczestniczyły w proteście. Na stronie Komendy Stołecznej Policji pojawiły się zdjęcia 35 mężczyzn. Funkcjonariusze zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości demonstrantów.

Warszawa. Protest rolników z AGROunii

Policja informuje, że straty związane ze zniszczeniem nawierzchni na placu Zawiszy oszacowano na prawie 34 tys. zł, jednak według ostatnich doniesień łączne koszty związane z naprawami mogą wynieść nawet ok. 190 tys. zł.

Nieustalone dotąd osoby, działając z pobudek chuligańskich, wspólnie i w porozumieniu poprzez rozsypanie jabłek, obornika, słomy i palenie opon zakłóciły porządek publiczny. Ponadto osoby te utrudniały ruch pojazdów oraz zanieczyściły drogę publiczną

- dodaje Komenda Stołeczna Policji.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (198)
Policja publikuje zdjęcia 35 rolników z protestu w Warszawie. Straty to blisko 190 tys. zł
Zaloguj się
 • tadeusz.rysiakiewicz

  Oceniono 48 razy 38

  Rolnicy!!! Glosujcie na PiS!!! Nikt was tach nie wy ru cha!!! ani waszych dzieci!!!

 • notremak

  Oceniono 38 razy 34

  Ciekawe, że kiedy rolnicy protestowali w podobny sposób na o wiele większym obszarze centrum stolicy przeciw PO, a wcześniej SLD, to pies z kulawą nogą ich nie ruszał.
  Jak zaprotestowali przeciw pissdzielskim rządom, to od razu zdjęcia, policja, liczenie szkód, raban!

 • stachud

  Oceniono 57 razy 33

  Pisowskie złodzieje kradną setki tysięcy a chłopu dają 10gr za kilo jabłek. Kosy na sztorc i gonić to złodziejstwo, które myśli że mu się należy.

 • roman_kruk

  Oceniono 29 razy 23

  Jak ONR i tym podobni spalił pół Warszawy to byli patrioci, a jak rolnicy chcą sprawiedliwości dla siebie to chuligani. Ot, logika pisowska.

 • turbojaszczur

  Oceniono 37 razy 21

  A ja tam wierze policji, ze rozsypane jablka i sloma mogly uszkodzic nawieszchnie ulicy na 190 tys. Jakby rozsypali pierze to by bylo i z 300 tys strat. Ulice w Warszawie sa tak wrazliwe jak mlody Goethe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX