W lutym został sędzią. A już w kwietniu ma zostać prezesem sądu. "Ma kwalifikacje i chęci"

Marcin Czapski zostanie nowym prezesem Sądu Rejonowego w Działdowie. Jak się okazuje, nominację sędziowską otrzymał zaledwie trzy tygodnie temu. - Ma kwalifikacje i chęci, by tym sądem zarządzać - mówi Jan Kanthak, rzecznik resortu sprawiedliwości.

Dotychczasowy prezes Sądu Rejonowego w Działdowie zrezygnował z funkcji pod koniec ubiegłego roku. Zastępowała go sędzia, która poinformowała ostatnio, że rezygnuje z obowiązków z końcem marca. Ponieważ jednak dwóch sędziów orzekających w tym sądzie ma postępowanie dyscyplinarne, a dwóch kolejnych nie chciało się zgodzić na objęcie funkcji prezesa, Ministerstwo Sprawiedliwości zdecydowało wyznaczyć na niego Marcina Czapskiego - informuje Onet.pl

Nowy prezes jest sędzią od trzech tygodni

Marcin Czapski dostał nominację sędziego sądu rejonowego 20 lutego. Ma jednak doświadczenie prokuratorskie - wcześniej był aplikantem w prokuraturze w Grudziądzu. Następnie pracował jako asesor i prokurator w prokuraturze w Nowym Mieście Lubawskim. Został zastępcą jej szefa. Z informacji Onet.pl wynika również, że miał zgłosić się do pełnienia funkcji sędziego w sądzie dyscyplinarnym dla prokuratorów. 

Funkcję prezesa Sądu Rejonowego w Działdowie będzie pełnił od kwietnia.

Kanthak: Duże doświadczenie nie tylko prawnicze

Wybór Marcina Czapskiego na prezesa sądu skomentował Jan Kanthak, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości. - Ma duże doświadczenie nie tylko prawnicze, lecz także administracyjne. Jest ponadto wykładowcą uniwersyteckim, a także prowadzi wykłady dla funkcjonariuszy policji, urzędów celnych i straży miejskich - powiedział i podkreślił, że Marcin Czapski "uzyskał we wrześniu 2018 roku pozytywne opinie zgromadzenia ogólnego sędziów okręgu elbląskiego i kolegium Sądu Okręgowego w Elblągu".

W rozmowie z TVN24 Kanthak poinformował, że sędzia Czapski ma nie tylko kwalifikacje, ale również "chęci, by tym sądem zarządzać".

Więcej o:
Komentarze (69)
W lutym został sędzią. A już w kwietniu ma zostać prezesem sądu. "Ma kwalifikacje i chęci"
Zaloguj się
 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 36 razy 34

  Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera... Kredo jak widać aktualne również dzisiaj.

 • swietyszczur

  Oceniono 32 razy 32

  A w maju bedzie zastepca mgr Julii Przyglupskiej .

 • obeznany

  Oceniono 31 razy 31

  Nie prokurator tylko ziobrotor.

 • polak66maly

  Oceniono 24 razy 22

  kwalifikacje podobne do Zera i Wolfgangowej.

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 21 razy 21

  Pół składu sędziowskiego też ma kwalifikacje, ale nie chce zarządzać pisowskim Zero burdelem.
  Marcin Czapski - zapamiętamy.

 • Oceniono 16 razy 16

  No i w czym problem wysportowany szybki chłopak najszybciej drzwi otwiera w limuzynie Ziobry, chłopak ma talent potrafi najniżej się ukłonić i najmocniej ścisnąć szczerze rękę a po drugie zawsze ale to zawsze nosi przy sobie telefon komórkowy który odbiera nawet robiąc kupę w kiblu lub w lesie

 • maaac

  Oceniono 15 razy 15

  Można? Można! Szansa do wybicia się w skostniałym środowisku.... Jak w 1946. Tylko wrogów ludu należy zwalczyć!

 • stach_79

  Oceniono 14 razy 14

  Czy on jest dostatecznie wykwakany... przepraszam wykwalifikowany?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX