3-latka zmarła w szpitalu w Radomiu. Rodzice oskarżają lekarzy o błąd

Radomska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci trzyletniej dziewczynki, która zmarła w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Doniesienie do prokuratury złożył ojciec dziecka.

Ojciec trzyletniej dziewczynki, która zmarła w środę w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przy ulicy Tochtermana, zarzuca lekarzom błąd w sztuce medycznej. 

Śmierć trzylatki w Radomiu. Prokuratura wszczęła śledztwo

Trzyletnia dziewczynka gorączkowała od piątku. Początkowo leczona była w przychodni, jednak we wtorek zadecydowano o tym, że powinna trafić do szpitala. Przyjęto ją na oddział dziecięcy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, gdzie stwierdzono infekcję wirusową. Z wypowiedzi rodziców dziewczynki wynika, że lekarze mieli ich przekonywać, że sytuacja nie zagraża życiu ich dziecka. Mimo to trzylatka zmarła.

-  Badamy więc teraz wszystko. Została zabezpieczona dokumentacja. Zresztą częściową dokumentację w tej sprawie dostarczył też ojciec dziecka.  - powiedziała cytowana przez "Echo Dnia" Beata Galas, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Śledztwo w sprawie śmierci trzylatki prowadzi Prokuratura Radom-Wschód. Przeprowadzono sekcję zwłok, jednak nie wykazała ona jednoznacznej przyczyny śmierci dziecka. Planowane są dodatkowe badania histopatologiczne - informuje Radio dla Ciebie.

Więcej o:
Komentarze (53)
Radom. Rodzice zmarłej 3-latki oskarżają lekarzy o błąd. Prokuratura wszczęła śledztwo
Zaloguj się
 • junk92508

  Oceniono 35 razy 29

  I to są prawdziwe problemy i tragedie...

  Na porządną służbę zdrowia brakuje dziesiątek miliardów zł...

  Na rozdawnictwo, na górników, KRUS, Rydzyka, wyklętych kasy jak lodu...

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 26 razy 20

  Zaraz pan Zbigniew obejmie to śledztwo swoim osobistym nadzorem i zostanie ono w ciągu roku umorzone. Co innego, jakby dziecko miało nazwisko "Ziobro", wtedy pan Zbigniew odsunął by się od sprawy, a lekarze przez 20 lat ciągani by byli po sądach.

 • frysiu2009

  Oceniono 15 razy 15

  W wysokokwalifikowanych klinikach utrzymywane jest życie dzieci, które jeszcze kilkanaście lat temu nie przeżyłyby. Potem znaczna część tych dzieci jest pod stałą opieką i żyje tylko dzięki medycynie. Trzeba więc się liczyć, że mogą odchodzić. Po prostu organizm już się wyczerpał lub interwencja medyczna w warunkach zwykłego życia nie sprostała sytuacji. W rodzinie mamy taki przypadek, tylko dzięki temu, że mieszkamy w mieście gdzie są wysokokwalifikowane kliniki uniwersyteckie dziecko żyje, kilka razy w roku ratowane jest "w ostatniej chwili". Ciężko to wyznać, ale dziewczynka nigdy nie będzie samodzielna, nigdy nie zrozumie co się wokół niej dzieje, rodzice wciąż mają nadzieję, że rozwój medycyny dogoni jej chorobę. Współczujemy im bardzo, wspomagamy finansowo. Koszt jej życia wielokrotnie przekroczył składki na ochronę zdrowie wniesione przez nas wszystkich przez całe życie. Są to wielkie dylematy.

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 18 razy 14

  Przykra sprawa i wielka tragedia dla rodziców. Tylko, że lekarz nie siedzi w środku organizmu i nie wie do końca co tam się dzieje. Człowiek to nie robot czy mikser aby stwierdzić, że zepsuła się jedna część, wymieni się i będzie chodzić dalej. Jakby medycyna była łatwa to by ludzie w ogóle nie umierali. Ale tak nie jest i lekarze nie wiedzą wszystkiego o danym człowieku i ludzie nadal będą umierać czy to z niemocy lekarza czy techniki leczenia czy ułomności organizmu.

 • alabard

  Oceniono 13 razy 13

  W Polsce ciężko chorzy umierają nawet w szpitalach.
  Po prostu szok i niedowierzanie.

 • sardanapal62

  Oceniono 8 razy 6

  szkoda że lekarze nie mają do dyspozycji badania histopatologicznego , a muszą wszystko wiedzieć i wszystko leczyć.

 • bombalska

  Oceniono 4 razy 4

  Pewnie sepsa

 • jurand48

  Oceniono 4 razy 2

  Idźmy tym tropem i przy każdym śledztwie rozpatrzmy rolę Pana Boga w tym wydarzeniu / wszak On jest dawca i dysponentem naszego życia jak twierdza chrześcijanie prawda? / !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX