Utrudnienia na DK1 niedaleko Częstochowy. Podwykonawcy budujący A1 zapowiadają protest

Na drodze krajowej nr 1 będą dziś liczne utrudnienia w ruchu. Podwykonawcy budujący autostradę A1 zapowiedzieli protest, który ma rozpocząć się o godzinie 12:00.

Podwykonawcy firmy Salini, którzy budują fragment autostrady A1, postanowili, że będą protestować w miejscu zwężenia drogi krajowej nr 1 na wysokości miejscowości Lubojenka na drodze z Częstochowy do Łodzi. Uczestnicy akcji zapowiedzieli, że wyjadą na drogę sprzętem budowlanym, co jeszcze bardziej utrudni przejazd na tej trasie. Protest może potrwać nawet do 17:00.

Protest na DK1. Podwykonawcy budowy A1 będą spowalniać ruch

Protest podwykonawców pracujących przy budowie A1 związany jest z konfliktem między Generalna Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a firmą Salini, która buduje odcinek F autostrady A1, a która zażądała renegocjacji umowy na budowę tej drogi. Wykonawcy chcą ponad miliard złotych więcej, co ma być rekompensatą za straty związane m.in. z podwyżką cen materiałów budowlanych w Polsce. Protestujący obawiają się, że ta sytuacja może zakończyć się dla nich zerwaniem kontraktów. 

Częstochowska Policja wyznaczyła objazdy. Kierowcy jadący w kierunku Katowic będą kierowani na drogę wojewódzką nr 483 przez miejscowości Grabowa, Mykanów, Kokawa, Dudki, Lubojna, Wola Kiedrzyńska. Objazd dla kierujących się w stronę Warszawy prowadzi przez drogą krajową nr 91, przemiejscowość Rędziny, Rudniki i  Kłomnice do Radomska. 

Protest na DK1. Policja wyznaczyła objazdyProtest na DK1. Policja wyznaczyła objazdy Fot. Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Protest na DK1. Policja wyznaczyła objazdyProtest na DK1. Policja wyznaczyła objazdy Fot. Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Więcej o:
Komentarze (4)
Utrudnienia na DK1 niedaleko Częstochowy. Podwykonawcy budujący A1 zapowiadają protest
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 2 razy 2

  Przecież ta budowa już od jakiegoś czasu stoi.

  Gdzie są ćwoki z "dobrej" zmiany, co narzekały na budowy autostrad za czasów PO?...

 • fruqo3

  Oceniono 2 razy 2

  Forma protestu to „mistrzostwo świata”.
  Po d... dostaną Bogu ducha winni kierowcy, rząd i przedstawiciele GDDKiA siedzą zaś sobie w swoich ciepłych gabinetach mając to w życi.
  Kiedy te durne Polaczki naucza się ze należy protestować jak Francuzi? Rozwalając rządowe budynki i uderzając w tych którzy decydują, a nie swoich sąsiadów stojących w korku?
  Choć idzie ku lepszemu - mam nadzieje że nauczyciele się nie przestraszą i egzaminy gimnazjalne, a jeśli to nie poskutkuje to i maturalne się nie odbędą.

 • facio60

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe, że tak wielkie kontrakty wygrały właśnie firmy włoskie, które nie kojarzyły, że ceny są wzięte z kosmosu. Ale jak się naczytałem niemieckiej prasy o tego typu firmach, to wiadomo o co chodzi.

 • kj710

  0

  to może zróbmy dodatkową formę protestu kierowców przeciwko wykonawcom?
  np. smołowanie przedniej szyby i przebijanie opon.
  chcę żeby szybciej realizowali zlecenia bo mam dość korków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX