Pogoda na dziś - poniedziałek 18 marca. Przelotne opady deszczu w całym kraju, silny wiatr na Pomorzu

Pogoda na dziś - poniedziałek 18 marca. Synoptycy zapowiadają na poniedziałek opady deszczu w niemal całym kraju. Niestety prognozowane są także silne porywy wiatru, zwłaszcza w czterech województwach.
Zobacz wideo

W poniedziałek synoptycy zapowiadają deszcz w niemal całej Polsce. Wietrzny początek tygodnia prognozowany jest dla północno-zachodnich województw. Od wtorku jednak pogoda powinna się poprawiać.

Temperatura. W większości kraju ciepło - od 9 do 10 stopni

Najchłodniejszy początek tygodnia zapowiadany jest dla Koszalina, Jeleniej Góry i Zakopanego, gdzie termometry pokażą około 7 stopni. Niewiele cieplej, 8 stopni, będzie w Krakowie, Katowicach, Kielcach i Olsztynie. Najwyższa temperatura prognozowana jest dla Warszawy i Przemyśla, gdzie będzie maksymalnie 11 stopni. W pozostałych regionach od 9 do 10 stopni. Mieszkańcy północno-zachodnich województw muszą liczyć się z tym, że z powodu silnego wiatru temperatura odczuwalna może być niższa niż ta zapowiadana przez meteorologów.

Pogoda na dziś - 18 marcaPogoda na dziś - 18 marca gazeta.pl

Opady. Meteorolodzy zapowiadają deszcz w całym kraju. W czterech województwach silny wiatr

Przelotny deszcz będzie dziś padał w niemal całej Polsce. Bez deszczu będzie tylko w Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu. W pozostałych regionach przewidywane jest także duże lub umiarkowane zachmurzenie. Niewielkie rozpogodzenia pojawią się na północy kraju. Synoptycy ostrzegają przed silnymi porywami wiatru w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim i wielkopolskim. Na wybrzeżu zawieje najmocniej, w porywach do nawet 72 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: