Poznań: CBŚP rozbiło gang zajmujący się sutenerstwem. Ścigany listem gończym "Johny" zatrzymany

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało dziewięć osób podejrzanych o sutenerstwo. Jedną z nich jest Tomasz W. ps. "Johny" - mężczyzna podejrzany o kierowanie gangiem, którego policja szukała od 2015 roku.
Zobacz wideo

To kolejny w ciągu kilku dni przypadek rozbicia grupy przestępczej, która zajmuje się sutenerstwem na terenie Poznania. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że CBŚP zamknęło kilka agencji towarzyskich w Poznaniu, które działały pod szyldem salonów SPA. Dziś policja poinformowała, że udało się rozbić gang, którego członkowie czerpali korzyści z cudzego nierządu. Chodzi o grupę osób "zatrudniających" kobiety, które prostytuowały się zarówno w Poznaniu, jak i w tzw. "agencjach wyjazdowych" na terenie województw wielkopolskiego oraz podkarpackiego. 

CBŚP rozbiło gang zajmujący się sutenerstwem w Poznaniu. Zatrzymano dziewięć osób

W czasie trwającego kilka miesięcy śledztwa ustalono, że podejrzani „zatrudniali” kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz umieszczanie ogłoszeń towarzyskich, oddawały część zysku pochodzącego z prostytucji. Z ustaleń policji wynika, że grupa ta działała w latach 2017-2018.

Zobacz wideo

Po zebraniu materiału dowodowego, policjanci CBŚP z Białegostoku, przy wsparciu policjantów z CBŚP z Katowic, zlikwidowali agencję towarzyską, działającą w jednym z apartamentowców w Poznaniu. W tym miejscu zatrzymano siedem osób. Dodatkowo w Katowicach zatrzymano dwie osoby, wśród których znalazł się poszukiwany od kilku lat Tomasz W. ps. "Johny", ścigany na podstawie listu gończego.

Dziewięciu zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz ułatwiania i czerpania korzyści majątkowych z nierządu innych osób. Dwie osoby usłyszały także zarzuty kierowania grupą przestępczą. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. 

Więcej o:
Komentarze (20)
Poznań: CBŚP rozbiło gang zajmujący się sutenerstwem. Wśród zatrzymanych ścigany listem gończym "Johny"
Zaloguj się
 • Oceniono 13 razy 9

  Kiedy CBŚP rozpracuje kościelną mafię pedofilską. Czekam na wiadomość że o 6 rano zatrzymano paru biskupów będących jeszcze w gaciach.

 • izarider

  Oceniono 10 razy 8

  Jak zawsze boskie zatrzymanie w gaciach :)))

 • baaag

  Oceniono 6 razy 6

  Znowu pseudokryminały i strata policyjnego czasu. Zamiast zalegalizować jak w wielu krajach i opodatkować prostytucję lepiej po katolsku schować łeb pod dywan i robić sztuczny ruch który nikomu nic nie daje. Z marihuaną to samo. Katolski naród, katolskie państwo.

 • kaczkowski12

  Oceniono 11 razy 5

  I teraz z naszych podatków będziemy utrzymywać to towarzystwo.Komu to przeszkadzało?
  Nie płacili podatków,to opodatkować,a nie brac na państwowy garnuszek.

 • roll

  Oceniono 4 razy 4

  Mafię sukienkowych w Rzymie fajnie opisuje SUBURRA na Netflixsie.

 • kukunapniu

  Oceniono 4 razy 4

  "w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz umieszczanie ogłoszeń towarzyskich, oddawały część zysku pochodzącego z prostytucji."

  Podstawowe pytanie czy Panie oddawały kasę bo były zmuszane czy też płaciły
  z własnej woli w zamian za wynajem pomieszczeń i usługi tele-webowe i promocyjne?
  W tym drugim przypadku to gdzie jest to jakieś przestępstwo?

 • 31.februarius

  Oceniono 8 razy 2

  CBŚP se ręce po łokcie urabia, a tu pod każdym artykułem widnieją bezpłatne sutenersko-burdelowe ogłoszonka ...

 • dziadekjam

  Oceniono 9 razy 1

  "Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że CBŚP zamknęło kilka agencji towarzyskich w Poznaniu, które działały pod szyldem salonów SPA."
  =============================
  A co z agencjami towarzyskimi działającymi pod szyldami NBP i spólek Skarbu Państwa?

 • czesiekkk

  Oceniono 7 razy -1

  Zamiast ucywilizować i wprowadzić kontrolę, opodatkować i ozusować to mamy co czytać o sukcesach policji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX