Poznań: CBŚP rozbiło gang zajmujący się sutenerstwem. Ścigany listem gończym "Johny" zatrzymany

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało dziewięć osób podejrzanych o sutenerstwo. Jedną z nich jest Tomasz W. ps. "Johny" - mężczyzna podejrzany o kierowanie gangiem, którego policja szukała od 2015 roku.
Zobacz wideo

To kolejny w ciągu kilku dni przypadek rozbicia grupy przestępczej, która zajmuje się sutenerstwem na terenie Poznania. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że CBŚP zamknęło kilka agencji towarzyskich w Poznaniu, które działały pod szyldem salonów SPA. Dziś policja poinformowała, że udało się rozbić gang, którego członkowie czerpali korzyści z cudzego nierządu. Chodzi o grupę osób "zatrudniających" kobiety, które prostytuowały się zarówno w Poznaniu, jak i w tzw. "agencjach wyjazdowych" na terenie województw wielkopolskiego oraz podkarpackiego. 

CBŚP rozbiło gang zajmujący się sutenerstwem w Poznaniu. Zatrzymano dziewięć osób

W czasie trwającego kilka miesięcy śledztwa ustalono, że podejrzani „zatrudniali” kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz umieszczanie ogłoszeń towarzyskich, oddawały część zysku pochodzącego z prostytucji. Z ustaleń policji wynika, że grupa ta działała w latach 2017-2018.

Zobacz wideo

Po zebraniu materiału dowodowego, policjanci CBŚP z Białegostoku, przy wsparciu policjantów z CBŚP z Katowic, zlikwidowali agencję towarzyską, działającą w jednym z apartamentowców w Poznaniu. W tym miejscu zatrzymano siedem osób. Dodatkowo w Katowicach zatrzymano dwie osoby, wśród których znalazł się poszukiwany od kilku lat Tomasz W. ps. "Johny", ścigany na podstawie listu gończego.

Dziewięciu zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz ułatwiania i czerpania korzyści majątkowych z nierządu innych osób. Dwie osoby usłyszały także zarzuty kierowania grupą przestępczą. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. 

Więcej o: