"Fakt": Znajomy byłej minister PiS został szefem centrum zdrowia psychicznego. "Wysokie kompetencje"

Wiceprezesem Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu został Michał Stachów, dotychczas współwłaściciel siłowni w Jeleniej Górze. Jak podaje "Fakt", Stachów jest wieloletnim znajomym posłanki PiS Elżbiety Witek. Parlamentarzystka podkreśla, że nie miała wpływu na obsadzenie stanowiska.
Zobacz wideo

37-letni Michał Stachów po wyborach samorządowych został wiceprezesem Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu. Instytucja podlega Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego.

Jak o Stachowie pisał kilka miesięcy temu lokalny portal Jelonka.com, 37-latek jest absolwentem AWF we Wrocławiu i Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, rozpoczął również studia doktoranckie na Politechnice Wrocławskiej. Mężczyzna od kilku lat prowadzi z żoną centrum treningów w Jeleniej Górze. W przeszłości brał udział m.in. w międzynarodowych mistrzostwach fitness.

 

Dziennik "Fakt" informuje, że Michał Stachów jest wieloletnim znajomym Elżbiety Witek, byłej minister PiS i byłej rzeczniczki rządu. Parlamentarzystka podkreśla, że ocenia jego kompetencje "bardzo wysoko", ale nie miała wpływu na obsadę stanowiska we wrocławskiej placówce.

Sam zainteresowany w rozmowie z dziennikiem stwierdził, że jego pracodawca "wnikliwie przeanalizował nabyte przez niego wykształcenie, jak również posiadane doświadczenie".

Zobacz wideo
Więcej o: