Chorzów. Wypadek na ćwiczeniach policji. Antyterrorysta spadł z wysokości trzeciego piętra

Podczas ćwiczeń policjantów w jednostce straży pożarnej w Chorzowie doszło do wypadku. Jeden z funkcjonariuszy spadł w trakcie wspinaczki. Śmigłowiec LPR przetransportował go do szpitala.
Zobacz wideo

Funkcjonariusz, który uległ wypadkowi podczas ćwiczeń wspinaczkowych to policjant z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego z Katowic - informuje katowicka "Gazeta Wyborcza". Mężczyzna przeżył i został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec, który zabrał policjanta do szpitala, wylądował na parkingu przy ul. Miechowickiej. Moment ten widać na zdjęciu udostępnionym przez Urząd Miasta Chorzów.

Chorzów. Śmigłowiec zabrał policjanta, który spadł z dużej wysokości

Do zdarzenia doszło na terenie komendy Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. Życiu funkcjonariusza, który spadł z dużej wysokości, nie zagraża niebezpieczeństwo. Okoliczności wydarzenia mają wyjaśniać prokurator oraz oficerowie wydziału kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Sprawdzają oni, czy ćwiczenia grupy antyterrorystów odbywały się zgodnie z przepisami. 

Więcej o: