KRS organizuje konferencję o "Wyklętych". W programie występ Jana Pietrzaka. Za 8 tys. zł

W siedzibie KRS odbędzie się dziś konferencja, której kluczowym tematem mają być "Żołnierze Wyklęci". Wydarzenie to zostanie uświetnione występem Jana Pietrzaka, za który KRS zapłaciła 8 tys. złotych.
Zobacz wideo

Temat dzisiejszej konferencji w siedzibie Krajowej Rady Sądownictwa brzmi: "Historyczne źródła kryzysu zaufania do sądownictwa w III RP". Zaproszeni na to wydarzenie prelegenci będą rozważać, czy represje wobec "Żołnierzy Wyklętych" i niepodległościowego podziemia nie są jednym ze źródeł braku zaufania do sądownictwa w III RP. 

Krajowa Rada Sądownictwa i "Żołnierze Wyklęci" podczas nietypowej konferencji

"Czegoś takiego w Krajowej Radzie Sądownictwa, która ma stać na straży niezależności sądów i zajmować się wymiarem sprawiedliwości, jak dotąd nie było" - pisze OKO.press, podkreślając, że o konferencji na temat kryzysu zaufania do sądownictwa środowisko sędziów rozmawia już od kilku tygodni. 

Podczas konferencji "Historyczne źródła kryzysu zaufania do sądownictwa w III RP" przemawiać będzie czterech prelegentów: pracujący dla TVP Info Tadeusz M. Płużański, historyk z IPN dr Kazimierz Krajewski, dr hab. Krzysztof Szwagrzyk, czyli wiceprezes IPN oraz prof. Dariusz Dudek - konstytucjonalista z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 

Jan Pietrzak zarobi 8 tys. zł za występ na konferencji KRS

W programie konferencji, oprócz wystąpienia prelegentów, dyskusji i obiadu, przewidziane zostało także "artystyczne podsumowanie konferencji", podczas którego występować będą Jan Pietrzak, Lech Makowiecki oraz Andrzej Kołakowski. Pierwszy z wymienionych artystów nazywany jest czasem "bardem prawicy". Jest także felietonistą "Gazety Polskiej" i kabareciarzem znanym ze stacji TVP. Makowiecki to twórca pieśni patriotycznych, z kolei Kołakowski znany jest jako wykonawca utworu pt. "Śmierć wrogom ojczyzny". Jak informuje OKO.press, za występ samego Jana Pietrzaka KRS zapłaci 8 tysięcy złotych. Udział dziennikarzy w tym wydarzeniu nie jest możliwy, ponieważ "organizator konferencji nie planuje udziału w niej żadnej redakcji". Po konferencji ma zostać udostępniona oficjalna informacja wraz z materiałami dokumentującymi.

 

Przewodniczący KRS sędzia Leszek Mazur, zapytany przez dziennikarzy portalu onet.pl o część artystyczną konferencji, powiedział, że trudno znaleźć "bardziej adekwatnych" wykonawców.  - Znalezienie właściwej oprawy muzycznej, związanej z "Żołnierzami Wyklętymi", to nie była sprawa prosta. Przecież nie sposób rozpisać jakiegoś przetargu. Dlatego trudno byłoby znaleźć bardziej adekwatny repertuar niż ten, który prezentują zaproszeni przez nas twórcy - powiedział Leszek Mazur. 

Więcej o:
Komentarze (232)
KRS organizuje konferencję o "Wyklętych". W programie występ Jana Pietrzaka za 8 tys. zł
Zaloguj się
 • jurand48

  Oceniono 90 razy 80

  Zidiociały Pietrzak w sam raz pasuje do tej Rady …...mariaż serwilizmu z debilizmem.

 • alojzy132

  Oceniono 56 razy 50

  Żeby Polska była Polską. premiera hitu po raz enty. 8 tysi za godzinę pracy. Ku chwale ojczyzny obywatelu dojący.

 • sobieryba

  Oceniono 48 razy 42

  Kabareciarz na konferencji o "Żołnierzach Wyklętych"? Zapowiadają się ogniste gagi...

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 40 razy 38

  Pytanie: żołnierze wyklęci czy bandyci i mordercy? Różnie ludzie pamiętający tamte czasy mówią o nich. Co ciekawe jednego z nich IPN najpierw opisał jako winnego zbrodni ludobójstwa i typowego bandytę. Teraz go wybiela, kiedy jest zapotrzebowanie polityczne partii PiS na bohaterów.

 • a8ucewiczz

  Oceniono 29 razy 29

  Piatrzak - stary, stetryczały, zgorzkniały, żałosny impotent, którego "żarty" bawia tylko PISowski intelekt.

 • Jan Kos

  Oceniono 29 razy 29

  Bandyci czczą bandytów. To tyle w temacie.

 • jblinowski

  Oceniono 29 razy 27

  Pierwsze rozsądne posunięcie władzy PiS - zatrudnić Pietrzaka na konferencji o "Żołnierzach Wyklętych". Cóż kult "Wyklętych" nadaje się tylko do obśmiania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX