Abp Stanisław Gądecki na czele episkopatu Polski. Biskupi wybrali duchownego na drugą kadencję

Arcybiskup Stanisław Gądecki pozostaje na stanowisku Konferencji Episkopatu Polski na drugą kadencję - zdecydowali biskupi podczas 382. Zebrania Plenarnego Episkopatu Polski. Duchowny sprawuje tę funkcję od 2014 roku.
Zobacz wideo

Arcybiskup metropolita gdański Stanisław Gądecki został wybrany na drugą kadencję przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Taką decyzję podjęli biskupi podczas 382. Zebrania Plenarnego Episkopatu Polski odbywającego się w Warszawie.

Abp Gądecki pełni tę funkcję od 2014 r., wcześniej w latach 2002-2014 był zastępcą przewodniczącego KEP. Duchowny jest doktorem nauk teologicznych, studiował m.in. w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie i na Papieskim Uniwersytecie Świętego Tomasza z Akwinu.

Zastępcą przewodniczącego KEP na drugą kadencję został abp Marek Jędraszewski.

Zebranie Plenarne Episkopatu Polski

W Warszawie od wtorku trwa zebranie plenarne biskupów. Wśród głównych tematów są m.in. 100-lecie Konferencji Episkopatu Polski, 100-lecie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, ochrona małoletnich w Kościele i duszpasterstwo młodzieży. Do stolicy przybyli goście z zagranicy, w tym Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin.

Sto lat temu, od 12 do 14 marca 1919 roku, pod przewodnictwem prałata Achille Rattiego, mianowanego potem na Nuncjusza Apostolskego w Polsce, przyszłego papieża, odbył się w Warszawie zjazd biskupów ze wszystkich dawnych zaborów. Przewodniczył mu Prymas Polski, metropolita gnieźnieński, Edmund Dalbor. Wydarzenie to uznaje się za początek pracy Konferencji Episkopatu Polski.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (82)
Abp Stanisław Gądecki na czele episkopatu Polski. Biskupi wybrali duchownego na drugą kadencję
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 34 razy 20

  Cele episkopatu : ochrona małoletnich w Kościele i duszpasterstwo młodzieży.
  Kury na tę nowinę pospadały w kurniku z grzęd.

 • arreis65

  Oceniono 23 razy 19

  katoliccy dupasterze :-)))

 • katerina323

  Oceniono 27 razy 19

  Ten człowiek obraził 5,5 miliona Polaków.Na pytanie dziennikarza "Czy oglądał KLER "odpowiedział,że trzeba być niespełna rozumu ,żeby to oglądać !To była odpowiedż w stylu jego kumpla Michalika ,że to dziecko siadając księdzu na kolanach, kusi go do pedofilii !!!!! Hipokryzja,zakłamanie,mataczenie,kłamstwa,czekanie aż sprawa przycichnie,ukrywanie zbrodniarzy w sutannach ! To WY mordujecie KK w Polsce !!!!!!Tak jak w Irlandii !!!!!! To WY nie wypełniacie woli Papieża Franciszka !!!!!!!!!

 • sector23

  Oceniono 24 razy 18

  Capo di tutti capi..... gratulacje padrone.

 • pan.szklanka

  Oceniono 18 razy 16

  Obiektywnie rzecz biorąc jest to funkcja równie zabawna, co stanowisko Przewodniczącego Konfederacji Sprzedawców Cudownych Garnków.
  Nie ma cudownych garnków. Dorośnijcie.

 • kazek100

  Oceniono 15 razy 13

  Bardzo nieciekawy człowiek. Wiele niepoważnych wypowiedzi na koncie. Bardzo nielubiany w Poznaniu, gdzie dzięki kruczkom prawnym i wsparciu polityków PiSu odebrał szkolnictwu kilka budynków, a jednocześnie oburzał się, gdy analogicznie jakaś instytucja nie godziła się na korzystanie ze swoich budynków przez placówki kościelne. Dopóki prezydent Jaśkowiak nie zrobił z tym porządku, wynajmował od miasta kilka budynków szkolnych za symboliczną sumy ok. 10-12 tysięcy ROCZNIE, ale gdy to miasto wynajmowało budynki szkolne od Kościoła, żądał 80 tysięcy MIESIĘCZNIE. Przy tym non stop publicznie wypowiadał się na temat troski o młodzież. Bardzo nieciekawy człowiek.

 • c.t.k

  Oceniono 14 razy 12

  "KEP wydała specjalne oświadczenie, w którym poinformowała o stanie zdrowia duchownego. Wynika z niego, że abp Gądecki cierpi na ostre zapalenie płuc. W związku z tym nie może pojechać do Rzymu na spotkanie z papieżem Franciszkiem."
  Spryciula nie pojechał, a ten drugi s3.14erdolił, żeby nie uczestniczyć w nabożeństwie pokutnym.
  Takich, k..., mamy hierarchów.
  Wielkim błędem była gwarancja, że służby nie będą prowadzić wśród tych drani agentury, co być może przenosi się na ilość molestowanych dzieci, oraz liczne przekręty finansowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX