Zarzuty dla ośmiu rolników po proteście w Warszawie. Policja ma na oku kolejnych kilkanaście osób

Ośmiu uczestników środowego protestu rolników na placu Zawiszy w Warszawie usłyszało zarzuty - informuje Komenda Stołeczna Policji. Niewykluczone, że spotka to również inne osoby uczestniczące w demonstracji.

Blokadę na placu Zawiszy w Warszawie przeprowadziła w środę organizacja AGROunia w ramach niezapowiedzianego protestu. Rolnicy domagali się m.in. zwiększenia liczby polskich produktów w supermarketach. Kilkudziesięciu rolników rozsypało jabłka, paliło słomę i opony. Doszło do sporych utrudnień w ruchu w centrum miasta. Policja kierowała samochody objazdami.

Do jednostek policji doprowadzono osiem osób, kolejnych kilkadziesiąt osób zostało wylegitymowanych, a ich tożsamość zweryfikowano. Dokładnej analizie poddawany jest zapis z kamer monitoringu miejskiego.

AGROunia. Protest rolników w Warszawie

Teraz, jak informuje Komenda Stołeczna Policji, osiem osób usłyszało zarzuty z trzech artykułów kodeksu wykroczeń. Dotyczą one m.in. zakłócania spokoju i porządku publicznego w chuligański sposób, tamowania lub utrudniania ruchu oraz powodowania niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Sprawcom grozi kara aresztu, ograniczenia wolności (np. prace społeczne), grzywny lub nagany.

Po wykonanych czynnościach osoby te zwolniono. Materiały w ich sprawach będą sukcesywnie przekazywane do sądu. Policjanci mają potwierdzoną identyfikację kolejnych kilkunastu uczestników protestu. Kompletowany jest materiał dowodowy. Czynności procesowe pozostają w toku

- komentuje Komenda Stołeczna Policji.

Więcej o:
Komentarze (36)
Zarzuty dla ośmiu rolników po proteście w Warszawie. Policja ma na oku kolejnych kilkanaście osób
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 13 razy 11

  kurdupel żoliborski blokował Krakowskie Przedmieście żeby na prywatnych imprezkach postękać i pocharczeć na drabince - my za to zapłaciliśmy a policja ochraniała !!!!

 • dziadekjam

  Oceniono 20 razy 10

  Ale się portobiło! Elektorat PiS-u protestuje przeciw polityce PiS-u, a PiSia policja ich pacyfikuje..:-)

 • an_ma_o

  Oceniono 17 razy 7

  Najwidoczniej sqrwysyny mają ZA DUŻO skoro marnotrawia plony swojej pracy ...powinni dostać jakieś kary pieniężne aż się ob$raja i będzie spokój

 • zdybka1

  Oceniono 9 razy 7

  W zasadzie to na co oni liczyli ? Ze zrobia zadyme a sam prezes przerwie swoja drzemke i pofatyguje sie do nich ?

 • drag3

  Oceniono 10 razy 6

  Jak zwykle państwo, niezależnie kto rządzi, ma załatwić wszystko zamiast skrzyknąć się w kooperacje lub spółdzielnie i samodzielnie sprzedawać z pominięciem pośredników. Ale polski chłop zawsze wie lepiej. Państwo powinno robić to co do niego należy: ochrona weterynaryjna, sanitarna, wyważona ochrona polskiego rynku przed zalewem g...., wsparcie i organizacja w okresie posuchy i urodzaju.

 • ciemna_strona_pluszu

  Oceniono 5 razy 5

  Dlaczego gumofilce, górnicy czy inni pie.....i taksiarze muszą blokować Warszawę? Macie coś do polityków to ku**a podpalcie sobie opony pod sejmem a nie utrudniacie życie ludziom którzy pracują i muszą zdążyć do pracy, szkoły czy lekarza. Chcecie poprotestować to weźcie widły i idźcie na Wiejską a nie wkurzacie wszystkich oprócz nierobów p.osłów.

 • vidi12

  Oceniono 9 razy 5

  Sędziowie, mundurowi i chłopi są największymi beneficjentami transformacji Polski :(

 • ptysiek

  Oceniono 9 razy 5

  I bardzo dobrze.Może chociaż paru zrozumie,że Pis to zło

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX