Wydawca "Do Rzeczy" i "Wprost" zatrzymany przez CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Michała L., wydawcę tygodników "Do Rzeczy" i "Wprost". L. jest jednym z podejrzewanych o wyłudzenie 29 milionów złotych na szkodę firmy specjalizującej się w budowie i remontach infrastruktury kolejowej.

Michał L. jest wśród czterech osób zatrzymanych w czwartek nad ranem przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Informację jako pierwszy podał portal TVP Info. 

- Potwierdzam, że wśród zatrzymanych jest wydawca "Do Rzeczy" i "Wprost", Michał L. Jest postanowienie o postawieniu mu zarzutów - potwierdza rzecznik CBA Stanisław Żaryn w rozmowie z Gazeta.pl.

CBA zatrzymało wydawcę "Do Rzeczy' i "Wprost"

CBA podejrzewa Michała L. o uczestniczenie w procederze wyprowadzania pieniędzy z masy upadłościowej firmy, która specjalizuje się w budowie i remontach infrastruktury kolejowej. L. został zatrzymany wraz z trzema innymi osobami - Wiolettą R., Michałem F. i Marcinem K. Zatrzymania zostały przeprowadzone na terenie Warszawy, Torunia i Lublina. Chodzi o wyprowadzenie kwoty 29 milionów złotych.

Z ustaleń TVP Info wynika, że przed zatrzymaniem Michał L. chciał opuścić Polskę i kupił bilet na dzisiejszy lot do USA.

4 osoby zatrzymane przez CBA

- Jak ustalono w toku postępowania zatrzymani na podstawie pozornych umów i ustnych porozumień wystawiali fikcyjne faktury VAT, na podstawie których wyprowadzili z masy upadłość jednej ze spółek środki pieniężne - informuje CBA.

Zatrzymani usłyszą w prokuraturze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przekroczenia uprawnień, działania na szkodę spółki i fałszowania dokumentacji. Grozi za to do 10 lat więzienia. Zgodnie z informacją CBA prowadzący postępowanie nie wykluczają, że lista podejrzanych i zarzutów się powiększy.  

Więcej o: