Alert pogodowy. Nad Polską znowu będzie wiało. IMGW wydaje ostrzeżenia

Silny wiatr znów daje się nam we znaki. Dzisiejszej nocy wiatr był umiarkowany i dość silny. W porywach osiągał prędkość do 60 km/h, a wysoko w górach - do 90 km/h. IMGW wydało kolejne ostrzeżenia.
Zobacz wideo

W czwartek 14 marca ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia przed silnym wiatrem obowiązuje w sześciu województwach - zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. W tych częściach Polski prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h.

Alert pogodowy. IMGW: Początek weekendu będzie wietrzny

Ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem obejmą jutro jeszcze więcej polskich województw. W piątek porywiste podmuchy poczują mieszkańcy województw pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Z przewidywań synoptyków IMGW wynika, że wiatr osiągnie tam średnią prędkość od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 70 km/h. 

Powiać może także w sobotę. Meteorolodzy prognozują, że w pierwszy dzień weekendu silny wiatr odczuwalny będzie w województwie pomorskim, w strefie nadmorskiej, gdzie osiągnie on prędkość do 75 km/h. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Alert pogodowy. Nad Polską znowu będzie wiało. IMGW wydaje ostrzeżenia
Zaloguj się
 • masakramasakra

  Oceniono 4 razy 0

  25-35km/h?? po co pisać takie głupoty. Po grochówce mam mocniejsze wiatry

 • jami88

  Oceniono 3 razy -1

  Pisanie takich artykułów i wysyłanie smsów ostrzegawczych tylko znieczula.
  Bo potem zwykle nic się nie dzieje - po prostu wieje; jak wiele razy wiało.

 • awersja

  Oceniono 3 razy -1

  "IMGW wydało kolejne ostrzeżenia" - cenię dobre dziennikarstwo, takie bez błędów... Dla pismaków gazeta.pl nie ma jednak znaczenia, czy produkują teksty poprawną polszczyzną, czy też nie... Dla tych nieuków poprawna polszczyzna to "Instytut wydało", dla czytelników - "Instytut wydał"... I ja mam płacić za takie "dobre dziennikarstwo"...?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX