"SE": Martyna Wojciechowska z niższą pensją w NBP. "Nie jest najlepiej zarabiającym dyrektorem"

Martyna Wojciechowska, dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji w Narodowym Banku Polskim, sama wystąpiła o obniżenie swojej pensji - informuje "Super Express". Wynagrodzenie zasadnicze Wojciechowskiej według dziennika spadło z 26,5 tys. zł do 23,1 tys. zł.
Zobacz wideo

Pod koniec lutego Narodowy Bank Polski ujawnił zarobki osób pracujących na kierowniczych stanowiskach. Dokument nie zawierał nazwisk, a jedynie funkcje.

Z danych udostępnionych przez NBP wynika, że średnie miesięczne zarobki dyrektora Departamentu Komunikacji i Promocji wyniosły w ubiegłym roku 49,5 tys. zł, uwzględniając nie tylko samą pensję, ale również dodatki i nagrody. Właśnie to stanowisko piastuje Martyna Wojciechowska.

Jak podaje dziennik "Super Express", Martyna Wojciechowska sama wystąpiła o obniżenie wynagrodzenia zasadniczego. W ubiegłym roku wynagrodzenie zasadnicze miało wynosić według "SE" 26,5 tys. zł, a od marca - 23,1 tys. zł. - Nie jest już najlepiej zarabiającym dyrektorem - twierdzi informator dziennika.

Martyna Wojciechowska. Zarobki w NBP

W grudniu "Gazeta Wyborcza" informowała, że dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji NBP Martyna Wojciechowska może zarabiać łącznie nawet 65 tys. zł miesięcznie (wraz z premiami i bonusami). Wojciechowska oprócz pracy w NBP zasiada również w radzie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Narodowy Bank Polski początkowo zaprzeczał medialnym doniesieniom, ale jednocześnie nie ujawnił rzeczywistych kwot zarobków Martyny Wojciechowskiej. Stało się to dopiero po przegłosowaniu przez Sejm ustawy nakazującej ujawnienie wynagrodzeń w NBP.

Zobacz wideo
Więcej o: