Katowice. CBA zatrzymało sześć osób. Wyłudzili 2 mln zł od NCBiR

Agenci z katowickiego Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali sześć osób podejrzanych o popełnienie oszustw na szkodę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, podmiotów gospodarczych i osób prywatnych.
Zobacz wideo

Zatrzymani ludzie to pięciu śląskich przedsiębiorców oraz notariusz. Śledczy ustalili, że podejrzani usiłowali wyłudzić 10 mln zł od jednej z grup produkujących warzywa i owoce, a także wyłudzili 2 mln zł od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

CBA zatrzymało sześć osób. Wyłudzenia i  pranie pieniędzy

Funkcjonariusze CBA podejrzewają, że zatrzymane osoby powoływały się na wpływy u osób publicznych, brały udział w działaniach zorganizowanej grupy przestępczej popełniającej przestępstwa gospodarcze oraz karnoskarbowe i dopuszczały się prania pieniędzy. Sprawa dotyczy lat 2012-2018.

Po zakończeniu przeszukań w mieszkaniach i biurach podejrzanych, wszyscy zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty. Centralne Biuro Antykorupcyjne podkreśla, że śledztwo jest rozwojowe, niewykluczone więc, że w tej sprawie zatrzymane zostaną kolejne osoby. 

Więcej o: