Pogoda na dziś - piątek 15 marca. Ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla ośmiu województw

Pogoda na dziś - piątek 15 marca. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla ośmiu województw dotyczące silnego wiatru. W całej Polsce zapowiadany jest także przelotny deszcz.
Zobacz wideo

W piątek meteorolodzy zapowiadają bardzo silny wiatr - alerty pierwszego stopnia zostały wydane dla aż ośmiu województw. Prognozowane są także przelotne opady deszczu.    

Temperatura. W większości kraju od 7 do 9 stopni

Termometry w piątek pokażą temperaturę bardzo podobną do tej z czwartku. Najchłodniej będzie w Suwałkach (5 stopni) oraz w Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku i Zakopanem - tam na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 stopni. Najwyższa temperatura prognozowana jest dla Szczecina, Wrocławia, Opola i Katowic, gdzie będzie około 10 stopni. W pozostałych regionach od 7 do maksymalnie 9 stopni.

Pogoda na dziś - 15 marcaPogoda na dziś - 15 marca gazeta.pl

Opady. Synoptycy zapowiadają silne porywy wiatru i deszcz

Meteorolodzy zapowiadają przelotny deszcz w całym kraju. Największe opady prognozowane są dla województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, gdzie deszcz będzie padał zarówno w dzień, jak i w nocy. Zachmurzenie duże i umiarkowane, jednak przez silny wiatr możliwe będą większe rozpogodzenia i przejaśnienia.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w ośmiu województwach

Aż w ośmiu województwach synoptycy ostrzegają przed silnymi porywami wiatru. IMGW wydało alert pierwszego stopnia dla województw pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Wiatr będzie wiał w porywach do 85 km/h ma Pomorzu i do 80 km/h na południu Polski.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl