Nigeria. Katastrofa budowlana. Nawet 100 dzieci może przebywać pod gruzami zawalonej szkoły

W mieście Lagos w Nigerii zawalił się trzypiętrowy budynek, w którym znajdowały się mieszkania oraz szkoła. Pod gruzami może znajdować się nawet 100 uczniów.
Zobacz wideo

Budynek szkoły w Lagos, największym mieście Nigerii i jej dawnej stolicy, zawalił się dzisiaj około godziny 10:20. Przyczyna katastrofy nie została jeszcze ustalona. Na miejscu zdarzenia pracują ratownicy, którzy ewakuują uwięzione pod gruzami ofiary - informuje "Daily Nigerian". W wyniku tego zdarzenia ucierpieć mogło nawet 100 uczniów.

W Nigerii zawaliła się szkoła. Słabe materiały i łamanie przepisów budowlanych

Śmiertelne zawalenia budynków zdarzają się w Nigerii często ze względu na słabe egzekwowanie przepisów budowlanych i wykorzystywanie niskiej jakości materiałów budowlanych. W 2016 r. w południowo-wschodniej Nigerii zginęło ponad 100 osób, gdy zawalił się kościół. W tym samym roku w Lagos zawalił się pięciokondygnacyjny budynek, w skutek czego zginęło co najmniej 30 osób - pisze "Africa News".

Więcej o:
Komentarze (7)
Nigeria. Katastrofa budowlana. Nawet 100 dzieci może przebywać pod gruzami zawalonej szkoły
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 2 razy 2

  Dlaczego artykuł w rubryce POLSKA? Czyżby budynek był dziełem pewnego dewelopera z Polski? :-)

 • dante_waw

  Oceniono 2 razy 0

  No patrzcie.. to tez kraj siedzacy na ropie zupelnie jak Wenezuela... wiecie czym rozni sie od Wenezueli... w Nigerii nikt nie probuje tzw "rozdawnictwa pieniedzy" jak w Wenezueli... i patrzcie jaki to bogaty kraj z zasobnym spoleczenstwem :)))

  Nasi neoliberalowie sa Nigeria i jej dobrobytem zachwyceni... przynajmniej jest to duzo lepszy przyklad kwitnacej gospodarki w przeciwienstwie do Wenezueli

 • dziadekjam

  Oceniono 6 razy -2

  "Śmiertelne zawalenia budynków zdarzają się w Nigerii często ze względu na słabe egzekwowanie przepisów budowlanych i wykorzystywanie niskiej jakości materiałów budowlanych."
  ==========================================================
  Może niech wrócą do swojego tradycyjnego budownictwa...

 • heraldek

  Oceniono 5 razy -3

  Sporo budynkow w Lagos zbudowali Polacy....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX