Pogoda na dziś - czwartek 14 marca. W centrum i na południu kraju możliwe burze

Pogoda na dziś - czwartek 14 marca. Synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu, miejscami krupy śnieżnej a nawet burze. Termometry pokażą maksymalnie od 5 do 10 stopni.
Zobacz wideo

Pogoda w czwartek będzie niemal identyczna jak poprzedniego dnia. Temperatury maksymalne osiągną wartości od 5 do 10 stopni. Zapowiadane są także przelotne opady deszczu.   

Temperatura. Maksymalnie od 5 do 10 stopni

Dziś najwyższa temperatura zapowiadana jest dla Wrocławia i Opola, gdzie maksymalnie ma być 10 stopni. Niewiele chłodniej, 9 stopni, prognozowane jest dla Krakowa, Rzeszowa, Katowic, Przemyśla i Zielonej Góry. Najchłodniej na północy i wschodzie kraju, termometry pokażą tam 5 stopni w Suwałkach i 6 stopni w Białymstoku oraz Koszalinie. W pozostałych regionach temperatura wahać się będzie od 7 do 8 stopni.

Pogoda na czwartek - 14 marca.Pogoda na czwartek - 14 marca. gazeta.pl

Opady. Synoptycy zapowiadają opady deszczu i miejscami opad krupy śnieżnej 

Meteorolodzy zapowiadają w dzień zachmurzenie umiarkowane, przechodzące do dużego w ciągu dnia. Większe rozpogodzenia tylko na północnym wschodzie i w centrum kraju. Prognozowane są niewielkie opady deszczu w całej Polsce, miejscami nawet krupy lodowej. W centrum i na południu możliwe burze. Wieczorem deszcz może pojawić się w województwach zachodniopomorskim, pomorskim i lubuskim. Na Podhalu z kolei spadnie śnieg lub deszcz ze śniegiem. Wiatr będzie umiarkowany, dość porywisty.

Ostrzeżenia meteorologiczne. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Synoptycy ostrzegają przed silnymi porywami wiatru: alert pierwszego stopnia ogłoszony jest dla województw zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Wiatr będzie wiał w porywach do 70 km/h w ciągu dnia, w nocy jego siła lekko osłabnie.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o: