Stranik wizienny wykorzysta on byego szefa Amber Gold. Sd w odzi wyda wyrok

Sd w odzi skaza na rok wizienia w zawieszeniu na trzy lata Tomasza R., byego stranika Suby Wiziennej. Mczyzna by oskarony o seksualne wykorzystanie stosunku zalenoci. Jego ofiar pada Katarzyna P., ona byego szefa Amber Gold.
Zobacz wideo

Katarzyna P., żona Marcina P., założyciela Amber Gold w marcu 2015 r., gdy przebywała w areszcie w Łodzi, zaszła w ciąże. Sprawą zajęła się prokuratura, jednak kobieta zeznała, że nie padła ofiarą przestępstwa. Śledztwo zostało umorzone. W kwietniu 2015 r. Katarzyna P. została przeniesiona do Zakładu Karnego w Grudziądzu, tam urodziła dziecko. Kobieta złożyła zażalenie na decyzję prokuratury o umorzeniu, sąd nakazał wznowienie postępowania. 42-letni wychowawca z Zakładu Karnego nr 1 w Łodzi został wówczas zwolniony dyscyplinarni. Mężczyźnie postawiono zarzut, który miał znamiona dwóch przestępstw: niedopełnienie obowiązków i wykorzystanie stosunku zależności.

Wyrok ws. strażnika, który wykorzystał żonę b. szefa Amber Gold

We wtorek Sąd Rejonowy d-Widzew wydał w tej sprawie wyrok. Jak podaje "Dziennik Łódzki" za relacje seksualne z osadzoną Katarzyną P. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 5 tys. zł grzywny i 5-letni zakaz pracy na stanowiskach w Służbie Więziennej. Wyrok nie jest prawomocny, ale były strażnik przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.