Gmina Maków sprzedaje porsche. Ma je, bo nikt nie chciał spadku po zadłużonym biznesmenie

Gmina Maków wystawiła na sprzedaż żółte porsche warte kilkaset tysięcy złotych. Trafiło do gminy po śmierci biznesmena, który zostawił 4 mln zł długów, przez co nikt ze spadkobierców nie chciał jego majątku.
Zobacz wideo

Porsche 981 Cayman, które jest własnością gminy Maków, w pięć sekund przyspiesza do setki. Jak takie auto trafiło do niewielkiej gminy w Łódzkiem? Wcześniej samochód należał do biznesmena mieszkającego w tym rejonie, który zmarł w ubiegłym roku. Mężczyzna pozostawił po sobie majątek wart ponad 2,5 mln zł, jednak spadkobiercy odmówili przyjęcia spadku. Przedsiębiorca zostawił bowiem także ponad 4 mln zł długów - podaje tvn24.pl. Z tego powodu zgodnie z prawem majątek mężczyzny stał się własnością gminy, która odpowiada za niego tylko do wartości przejętego mienia.

Gmina Maków wystawiła samochód na sprzedaż. Wszystko zależy od modelu auta i jego wyposażenia, ale następcę porsche 981 Cayman, czyli model 718 Cayman z rocznika 2019, można mieć prosto z salonu za 245 tys. zł. Za model S trzeba zapłacić 335 tys. zł, zaś za model GTS - 386 tys. zł. Cena wywoławcza pojazdu wystawionego przez gminę to z kolei 251 tys. zł, mimo że samochód jest z 2015 roku. Auto ma jednak na liczniku tylko 4,8 tys. kilometrów.

Osoby chcące wziąć udział w przetargu mają czas do 8 kwietnia do godziny 15, by wypełnić i osobiście złożyć w urzędzie odpowiedni wniosek. Można go znaleźć na stronie internetowej gminy Maków. Ponadto trzeba wnieść wadium w wysokości 10 proc. ceny wywoławczej auta, czyli 25 110 zł.

Więcej o:
Komentarze (70)
Gmina Maków sprzedaje porsche. Ma je, bo nikt nie chciał spadku po zadłużonym biznesmenie
Zaloguj się
 • pneumatyka

  Oceniono 32 razy 20

  Jestem przekonany że zakupu dokona naczelnik RP, szeregowy poseł, deweloper, główny seksuolog kraju, pierwsza osoba która tak skłóciła Polaków - niejaki kaczyński ps. srebrna wieża !!!
  W końcu w jego wieku większość mężczyzn ma już swoje pierwsze 4 kółka.

 • ka2

  Oceniono 21 razy 15

  Znam takich " biznesmenów " Drogi samochód, którego cała wieś zazdrości i miliony długów.
  Ciekawe kiedy samochód przestanie być dla niektórych wyznacznikiem statusu. Faceci kupują takie żółte zabawki a mieszkają w szeregówkach umeblowanych w bodziu albo innym BRW

 • dziadekjam

  Oceniono 16 razy 10

  Okazja dla jakiegoś bezdomnego, żeby kupił i przekazał skromnemu mnichowi z Torunia. Amen.

 • acototak

  Oceniono 10 razy 10

  Co najmniej o 100 tys za dużo chcą za niego

 • turbo51

  Oceniono 5 razy 5

  Jak to jest. , ze faceta siedzącego w kredytach nazywa się biznesmenem ? Rockefeller z niego raczej nie jest...

 • 1p.3.15

  Oceniono 5 razy 5

  Zadzieram kiece i lece.

 • acototak

  Oceniono 8 razy 4

  Ilu tu bogaczy, którzy Porsche nie kupują bo to samochód dla plebsu. Wolą 20-letnie Golfy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX