"Fakt": Komenda Główna Policji jak folwark. Sprzątaczki myją okna w mieszkaniu komendanta

Stosunki pracy w Komendzie Głównej Policji przypominają typowy polski folwark. Policyjne sprzątaczki zajmują się mieszkaniem komendanta - pisze "Fakt". Policja tłumaczy, że komendant mieszka w "kwaterze tymczasowej", więc problemu nie ma.
Zobacz wideo

Jak donosi "Fakt", w niemal każdy piątek nieoznakowany wóz przewodzi panie z komendy, by sprzątały u gen. Jarosława Szymczyka, Komendanta Głównego Policji. Sprawa wypłynęła po donosie pracowników. Zirytował ich fakt, że szef, który zarabia 17 tys. zł, wysługuje się policyjnymi sprzątaczkami, żeby utrzymać porządek w swoim mieszkaniu. Sprawa trafiła do wiceministra Jarosława Zielińskiego.

"Kwatera tymczasowa"

Według źródła "Faktu", Biuro Spraw Wewnętrznych ustaliło, że miało miejsce "przestępstwo przekroczenia uprawnień". Jednak oficjalna reakcja policji jest inna.  Rzecznik komendanta Mariusz Ciarka wyjaśnia, że gen.Szymczyk nie posiada "ani służbowego ani prywatnego mieszkania w Warszawie". Jak twierdzi, "na czas pełnienia funkcji korzysta jedynie z „kwatery tymczasowej”, będącej w dyspozycji Komendy Głównej Policji". Ciarka zapewnia, że lokal ten „jest administrowany przez Komendę Główną Policji na zasadach ogólnych, jak wszystkie obiekty KGP”.

Więcej o:
Komentarze (108)
Komenda Główna Policji jak folwark. Sprzątaczki myją okna komendanta
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 50 razy 44

  Za to bidet Zielińskiemu z Bizancjum się kojarzył. To był dopiero prawdziwy skandal. A wy tu z wyskakujecie z myciem okien.

 • Oceniono 47 razy 43

  Ha ha dlaczego tylko te sprzątaczki to są kobiety z Ukrainy do dwudziestu czterech lat 172 wzrostu duża trójka hahaha- pozazdrościł dwórek Glapińskiemu!!

 • evergreen111

  Oceniono 41 razy 39

  Z kogo oni chcą zrobić durniów? "Kwatera tymczasowa, będąca w dyspozycji Komendy Głównej Policji" to po prostu MIESZKANIE SŁUŻBOWE!
  A Łysy widać za mało zarabia, żeby samemu zatrudnić pomoc domową. Dać mu podwyżkę, biedakowi, bo pewnie z trudem dociąga do pierwszego!

 • dziadekjam

  Oceniono 37 razy 37

  "Zirytował ich fakt, że szef, który zarabia 17 tys. zł, wysługuje się policyjnymi sprzątaczkami, żeby utrzymać porządek w swoim mieszkaniu. Sprawa trafiła do wiceministra Jarosława Zielińskiego."
  =================================================================
  Trudno o bardziej kompetentną w tych sprawach osobę..:-)

 • sprawazlewa

  Oceniono 33 razy 33

  Ciarka nie gadaj głupot! " Kwaterą tymczasową" to jest dla niego gabinet Komendanta Głównego Policji!

 • justas32

  Oceniono 29 razy 27

  Nie wstyd ci dziadzie ? Wątpię - wam nigdy nie wstyd ...

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 25 razy 23

  A KILKA PATROLI PRZEZNACZAĆ, PRZECIEŻ WYCINANKI MOGĄ SIĘ ZNUDZIĆ

 • fakiba

  Oceniono 24 razy 22

  Przecież pany z pis sami nie będą robić porządków

 • remo29

  Oceniono 23 razy 21

  Ludzkie pany. Tylko okna myła, a mógły wziąc sprzątaczkę na noc. Pięta płakał jak czytał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX