Zarzuty dla byłego asystenta Bieńkowskiej. Lechowi B. grozi 15 lat więzienia

Prokuratura postawiła 16 zarzutów Lechowi B., byłemu asystentowi unijnej komisarz Elżbiety Bieńkowskiej. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Jemu i innym członkom grupy grozi 15 lat więzienia.
Zobacz wideo

W poniedziałek i wtorek przesłuchiwano członków sześcioosobowej grupy, która miała m.in. wyłudzać unijne dotacje i prać pieniądze. - Osoby te usłyszały zarzuty związane z działalnością grupy przestępczej, która funkcjonowała od października 2012 r. do grudnia 2018 r. Lechowi B. przedstawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, zajmującą się popełnianiem przestępstw gospodarczych, skarbowych, wyłudzeń dotacji i innych przestępstw - powiedziała Marta Zawada-Dybek, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

- Marcinowi M., Magdalenie M., Agacie B. oraz Jarosławowi M., poza zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przedstawiono zarzuty prania brudnych pieniędzy. Jarosław M. oraz Agata K. usłyszeli również zarzuty związane z oszustwami na kwotę ok. 2 mln złotych popełnionymi na szkodę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - informuje prok. Zawada-Dybek. Proceder prania brudnych pieniędzy, jak podają śledczy, obejmował kwotę 11 mln zł.

Lech B. z 16 zarzutami

Pięciu śląskich przedsiębiorców i notariusz zostali zatrzymani w poniedziałek. Lech B. to dawny asystent komisarz UE i byłej senator Elżbiety Bieńkowskiej. Wśród innych przestępstw, których miała się dopuszczać grupa, prok. Zawada-Dybek wymieniła m.in:  powoływanie się na wpływy, oszustwa, poświadczenie nieprawdy w dokumentach, działania na szkodę wierzycieli, przedkładanie nieprawdziwych dokumentów w celu uzyskania kredytów i prania brudnych pieniędzy. Zatrzymany notariusz z kolei usłyszał zarzut "niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w związku ze sporządzonymi przez niego aktami notarialnymi i działania na szkodę interesu publicznego."

Samemu przywódcy grupy Lechowi B. postawiono 16 zarzutów. Podejrzanym grozi nawet 15 lat więzienia.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (52)
Zarzuty dla byłego asystenta Bieńkowskiej. Lechowi B. grozi 15 lat więzienia
Zaloguj się
 • zd46

  Oceniono 13 razy 11

  I wreszcie PiS "zniósł strusie jajo" w sprawie pani Bieńkowskiej. Wystarczy podać, że "był współpracownikiem, byłej, i powoływał się" czyli CBA puszcza "smroda tajniaka" w towarzystwie. Może się coś przylepi. Kiedy sięgniecie po Jarosława K., skazańca Mariusza K i oszusta paliwowego Michała Wą.?

 • remo29

  Oceniono 14 razy 10

  Paręnaście lat temu dzień zaczynał się od tzw. "dzień Ziobry" - pisiory pokazywały aresztowanie typa, kajdanki, potem konfa Ziobry o "porażających dowodach" i co? I wszystko okazało się dęte jak górniczo-hutnicza orkiestra. Tylko Blida nie żyje naprawdę, a pisie syny twierdzą, że po zastrzeleniu się, ładnie wytarla podłogę i się przebrała.

 • zd46

  Oceniono 11 razy 7

  I teraz proszę szanownych wyborców, dzięki PiS-owi, przyszła pora na wymianę komisarz UE Bieńkowskiej. Wyobraźcie sobie na tym stanowisku: Kempe bułczankę, Szydło przecieszankę czy Zalewską PCK-owiankę lub byle jakiego Jakiego?

 • zd46

  Oceniono 9 razy 7

  Dziwna ta „PRALKA” PiS-u i służb jej podległych. Wrzucają do pralki wszelkie brudy, leją zagęszczone środki propagandowe i intrygi w granulkach i ....każą pralce prać. Pralka bardzo dokładnie i szybko wiruje opozycję, nie piorąc, natomiast wyrzuca z siebie do oddzielnego pojemnika PiS-brudy i pis mydliny.Następnie PiS brudy podlegają dalszej obróbce zwanej „WYBIELENIEM z OCZYSZCZENIEM” za pomocą środków znanych lecz wyprodukowanych wg fałszywej technologii opartej na fałszowaniu przepisów konstytucji, zasad demokracji i wszelkiego prawa, oto środki: tk, krs, prokuratura, cba, cbś, abw, niepełnowartościowy materiał sędziowski, brudne pieniadza, służby specjalne i donosiciele, intryganci oraz prowokatorzy.

 • zd46

  Oceniono 7 razy 7

  A ilu współpracowało przez te 30 lat z nieuczciwym Kaczyńskim? Ilu juz jego znajomych siedzi. Tak na marginesie co z Dubienieckim, Chrzanowskim i innymi? CISZA, cisza,cisza.

 • sprawazlewa

  Oceniono 9 razy 7

  A kiedy przesłuchają szefa zorganizowanej grupy, działającego pod pseudonimem Kryształowy Prezes, na okoliczność wieżowego geszeftu?

 • aqua7x

  Oceniono 9 razy 7

  a co ze srebrna? a co z komisja smolenska? a co ze skokami? czy ktos sie tym zainteresuje?

 • zd46

  Oceniono 6 razy 6

  Najwazniejsze, że kiedyś, kiedyś, był asystentem pani Bieńkowskiej a Bieńkowska, jako dziecko robiła do pieluszek i miała dziadków. Dajcie nam człowieka a my znajdziemy na niego paragraf i to tuż, tuż przed wyborami do UE. Tam w tyglach "władzy PiSowej" gotują gorączkowo smołę do zanurzenia każdego członka opozycji a nawet tego, który był z nią związany bytnością na pielgrzymce w 2000 roku. Czekam kiedy wezmą za "ryj" Srajusza Posrańca z Wolski?

 • pan.szklanka

  Oceniono 6 razy 6

  15 lat pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą wyjaśnia dlaczego szeregowy poseł jest szeregowym posłem, choć nie wyjaśnia dlaczego podwładnych uważa za zorganizowanych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX