Anna Zalewska przeprasza za słowa Marka Suskiego. "Nauczycielowi należy się szacunek"

Minister edukacji Anna Zalewska przeprosiła za słowa swojego partyjnego kolegi Marka Suskiego, który powiedział, że pensje nauczycieli i posłów są podobne. "Nauczycielowi należy się szacunek" - podkreśliła szefowa MEN.
Zobacz wideo

Udzielając wywiadu dla "Super Expressu" minister Marek Suski stwierdził, że nauczyciele zarabiają podobnie jak posłowie. "Posłowie mają 8 tys zł brutto pensji podstawowej, więc jeśli nauczyciel dyplomowany ma z kawałkiem 5 tys zł brutto to jest to nieduża różnica między posłem a nauczycielem" - powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości, komentując sprawę ewentualnego strajku nauczycieli. Za słowa Marka Suskiego przeprosiła minister edukacji Anna Zalewska.

- Chcę za tę wypowiedź przeprosić. Jestem nauczycielem urlopowanym. To, co powinniśmy na każdym kroku powtarzać, to to, że nauczycielowi należy się szacunek za jego pracę i dobre wynagrodzenie - komentowała szefowa MEN w programie "Tłit"

Anna Zalewska przeprasza za słowa Marka Suskiego i mówi o podwyżkach

Minister edukacji zaznaczyła, że nauczyciele to "zawód zapomniany" przez jej poprzedników, mówiąc, że ostatnia podwyżka dla nauczycieli miała miejsce w 2012 roku i była realizowana z pieniędzy samorządów. Szefowa resortu edukacji zapowiedziała, że planowane wcześniej podwyżki dla nauczycieli będą realizowane we wrześniu. - Chcemy się spotkać w połowie drogi - zaznaczyła Anna Zalewska. Szefowa MEN powiedziała, że oprócz podwyżek do pensji minimalnej rząd przeznaczy kilkaset milionów złotych na dodatkowe rozwiązania, które podniosą płace nauczycieli - to dodatek za prowadzenie zajęć dodatkowych, nagrody pieniężne w wysokości 200-500 zł dla wyróżniających się nauczycieli oraz 1000 zł na start dla nauczycieli stażystów.

Więcej o:
Komentarze (95)
Anna Zalewska przeprasza za słowa Marka Suskiego. "Nauczycielowi należy się szacunek"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 45 razy 35

  Wszystkim się należy szacunek nie tylko nauczycielom to raz. A dwa, dajcie nam również wszystkim tę samą ulgę podatkową co sobie czyli posłom i będzie dopiero miło. A trzy niech złodziejaszek sam przeprasza!

 • fakduck

  Oceniono 33 razy 29

  siuśki, zapomniał języka w gębie? To że liczyć nie potrafi, to już wiemy. Kradnie tablice, też wiemy. Ze zna carycę, też wiemy. Teraz wiemy, że nie zna słowa przepraszam. Typowe w zakonie pc.

 • guru133

  Oceniono 26 razy 22

  A czy Suskiemu ktoś jęzor obciął że sam przeprosić nie potrafi? To już staje się standardem że jeden PiSlamista obraża a inny za niego przeprasza.

 • kiesier

  Oceniono 21 razy 21

  Statystyczny nauczyciel kontraktowy za 2611zł/mies ma odpowiadać za to żeby nasze dzieci otrzymały jak najlepsze wykształcenie, wiedzę i wychowanie.

  W tym samym czasie poseł-głupek ze średnią pensją 18.166zł/mies (dochód 218.000 z deklaracji majątkowej za 2018) mówi że jego pensja i nauczyciela mało się różnią.
  RÓŻNIĄ SIĘ 8 -KROTNIE - imbecylu!!!

 • sverir

  Oceniono 22 razy 20

  Nie rozumiem - nie kradną, nie ma deficytu, polska gospodarka tak się rozwija - dlaczego rząd nie chce dać tych podwyżek, skoro jest tyle pieniędzy?

 • pan.szklanka

  Oceniono 16 razy 16

  Gwoli sprawiedliwości należą nam się również przeprosiny od nauczycieli.
  Konkretnie nauczycieli Suskiego.

 • luni8

  Oceniono 12 razy 12

  Miło że przeprosiła, mało szczerze ale lepsze to niż nic.
  Nadal jednak twarzy suskiego nie zmąciła jakakolwiek myśl, a pani Anna Z. ciągle jest ministrem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX