Szef podlaskiej policji ukarany naganą. Przeprowadzał konkurs na najlepszy anonim o posłance

Nadinspektor Daniel Kołnierowicz został ukarany naganą - podaje tvn24.pl. Kilka miesięcy temu zwierzchnik podlaskiej policji ogłosił w lokalnym radiu "konkurs na najlepszy anonim".
Zobacz wideo

"Po postępowaniu dyscyplinarnym komendant Daniel Kołnierowicz został uznany winnym i ukarany naganą. Nie znamy szczegółów uzasadnienia" - podaje tvn24.pl. Centrala policji nie komentuje sprawy ze względu na urlop komendanta głównego. Rzecznik poinformował jedynie, że Kołnierowiczowi nie przysługuje odwołanie od kary. "Komendant wojewódzki policji w Białymstoku pozostaje do dyspozycji swoich przełożonych" - stwierdził.

Zemsta na posłance

Pod koniec ubiegłego roku nadinspektor Kołnierowicz zaproponował, by słuchacze Radio 5 wysłali donosy na posłankę PO Bożenę Kamińską. Parlamentarzystka nagłośniła sprawę skarg od policjantów z Podlasia. Funkcjonariusze twierdzili m.in., że mieli "udawać Służbę Ochrony Państwa", nadmiernie angażować się w różnego rodzaju uroczystości z udziałem urzędników czy pilnować posesji wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego.

Kontrola Komendy Głównej Policji nie wykazała poważniejszych nieprawidłowości poza "zbytnią gorliwością" niektórych przełożonych w suwalskiej policji.

Jeżeli tak bardzo pani Kamińska lubuje się w używaniu anonimów, uważa, że to jest fair, to może proszę bardzo: ogłośmy na antenie konkurs na najlepszy anonim o pani Kamińskiej: o majątku, o podróżach służbowych, o działalności dotychczasowej. Proszę bardzo

- mówił Kołnierowicz. Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk zlecił wówczas wszczęcie postępowania ws. wypowiedzi Kołnierowicza. Posłanka Platformy Obywatelskiej już bezpośrednio po tym wywiadzie zapowiadała powiadomienie odpowiednich organów.

Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania ws. przekroczenia uprawnień przez szefa podlaskiej policji. Śledczy nie doszukali się znamion czynu zabronionego.

Więcej o:
Komentarze (18)
Szef podlaskiej policji ukarany naganą. Przeprowadzał konkurs na najlepszy anonim o posłance
Zaloguj się
 • ramzes-ra

  Oceniono 15 razy 15

  To za mało.Policja to nie prywatny folwark a postępowanie komendanta nie tylko nie godne munduru ale kompromitujące całą formację. Za to powinna być adekwatna do winy kara.

 • marywil2012

  Oceniono 13 razy 13

  prlowska jesli nie szmalcownicza natura pisowskich aparatczyków. anonimów się wam zachciało wobec osoby, która pod nazwiskiem pokazuje wasze przewinienia? precz z pisem

 • megaxs

  Oceniono 12 razy 12

  Odmówi trzy zdrowaśki i będzie po sprawie

 • antekpociecha

  Oceniono 12 razy 12

  Listy do PE już zamknięte ale wkrótce nowe do sejmu...

 • kali23

  Oceniono 13 razy 11

  Wystarczy spojrzeć na RYJE Zielińskiego, generała i innych " wysokich urzędników: aby nie mieć wątpliwości, że to państwo nie ma żadnej przyszłości.
  Kiedyś Polskę uratowały Zabory. Dzisiaj te badziewie nikt nie wezmie nawet za darmo.

 • krynolinka

  Oceniono 14 razy 10

  Tak zaangażowani w poszukiwanie Falenty, że główny komendant policji nie ma czasu żeby łóżko zaścielić. Panie zatrudnione do sprzątania pomieszczeń w komendzie muszą mu w domowych porządkach pomagać. A bidet swojego czasu Zielińskiego zaskoczył..

 • trog73

  Oceniono 9 razy 9

  Gdybym ja byl na miejscu szefa tego pana - to nie nagana, po prostu gosc wylecialby z roboty.

 • zwierz-jerzy

  Oceniono 9 razy 9

  co za skończony buc, ale jaka wierchuszka takie i doły,

 • mozart

  Oceniono 9 razy 9

  Świetny kandydat na komendanta GULagu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX