Jest zwiastun filmu Sekielskiego o pedofilii w Kościele. "Mówił, że jak powiem, to będę potępiony"

Premiera filmu Tomasza Sekielskiego dopiero w maju, ale w sieci już pojawił się pierwszy zwiastun filmu - "Tylko nie mów nikomu". Film o pedofilii w Kościele będzie można zobaczyć za darmo na YouTubie.
Zobacz wideo

Film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele jest już prawie gotowy. Na oficjalnym profilu dziennikarza właśnie pojawił się pierwszy teaser filmu dokumentalnego o molestowaniu dzieci. Poznaliśmy też oficjalny tytuł filmu, będzie nazywał się "Tylko nie mów nikomu".

Film Sekielskiego o pedofilii w Kościele. Jest pierwszy teaser

"Tylko nie mów nikomu" - przewija się jak mantra w niespełna minutowej zapowiedzi filmu Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele. 

Powiedział mi, żebym nic nie mówił mamie.
Mówił, żebym nic nikomu nie mówił o tym, co między nami zaszło.
Nakazał, żebym tego nikomu nigdy nie powiedział.
(...) bo jak powiem, to wtedy nie zostanę zbawiony i będę potępiony

- mówią bohaterowie filmu Sekielskiego, ofiary księży-pedofilów. 

W teaserze po raz pierwszy oficjalnie potwierdzono już, kiedy odbędzie się premiera filmu Tomasza Sekielskiego. Wcześniej nieoficjalnie mówiło się o maju 2019, teraz wiemy już na pewno, że film o pedofilii w Kościele będzie można obejrzeć 11 maja 2019 roku

Film będzie dostępny za darmo na kanale Tomasza Sekielskiego na YouTubie.

- W filmie są głośne nazwiska, które mogą wywołać szok, ważni hierarchowie. Są księża, którzy tak, jak prałat Jankowski, byli symbolami, niekoniecznie "Solidarności", ale innych dzieł bożych - jak nam się przez lata wydawało - a za tymi dziełami kryła się tragedia i cierpienie dzieci - mówił Sekielski w porannej rozmowie z Gazeta.pl.

Kim jest Tomasz Sekielski?

Tomasz Sekielski w latach 1997 - 2006 r. był reporterem "Faktów" TVN. Relacjonował m.in. wojnę w Kosowie, zatonięcie okrętu Kursk czy prace komisji śledczej w sprawie afery Rywina. Do lipca 2010 r. prowadził program "Teraz my!", następnie był prowadzącym w programie "Czarno na białym".

W 2012 r. odszedł z TVN. W latach 2013-2016 przygotowywał program "Po prostu" w TVP. Później zawodowo związał się z Nowa TV, obecnie współpracuje z portalem Onet. Sekielski jest laureatem licznych nagród dziennikarskich.

Więcej o: