Niedziele handlowe 2019. Czy w kolejną niedzielę 17 marca zrobimy zakupy?

Od 2018 roku obowiązuje nas przestrzeganie nowych zasad dotyczących robienia zakupów w niedzielę. Czy 17 marca wypada niedziela handlowa?
Zobacz wideo

W marcu wypada aż pięć niedziel, jednak tylko w jedną będziemy mogli zrobić zakupy. Sprawdź czy 17 marca sklepy będą otwarte.

Niedziele handlowe 2019. Czy w kolejną niedzielę 17 marca zrobimy zakupy?

W marcu wypada aż pięć niedziel, jednak zgodnie z kalendarzem przedstawionym przez ustawodawcę, tylko w jedną z nich nie będzie obowiązywał zakaz handlu. Od 2019 roku przyjęte jest, że zakupy można robić tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Oznacza to, że 17 marca nie zrobimy zakupów w sklepach typu Lidl, Biedronka czy Carrefour. Zamknięte będą też centra handlowe.

Marzec 2019 - niedziele handlowe

Zgodnie z ustawą od 2019 roku obowiązują nas bardziej restrykcyjne ograniczenia dotyczące handlu w ostatnie dni tygodnia. Od 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał tylko w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia oraz w dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem oraz Wielkanocą. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Niedziele handlowe 2019. Czy w kolejną niedzielę 17 marca zrobimy zakupy?
Zaloguj się
 • frajtak

  Oceniono 3 razy 3

  Pseudenews ze slowami kluczowymi w co.2.zdaniu. Powtorka na powtorce. Rzygac sie chce.

 • Oceniono 3 razy 1

  No i normalnie gazeta nie wzięła do serca mojego wczorajszego apelu ,że partykuły dotyczące handlowych lub niehandlowych niedziel powinny być pisane tylko i wyłącznie przez pana UZ, to zakrawa na kpinę!! Ja i mieszkańcy mojego bloku Jesteśmy z tego powodu bardzo nie zadowoleni

 • n29a

  Oceniono 1 raz -1

  Ja nie zrobię, bo nie mam pinionców. Pracodawca zadłużony. Jeszcze nie pamiętam nazwy i siedziby i proszę się pospieszyć z wypłatą, pajace!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX