Podlaskie: Ciąża 13-latki wyszła na jaw po wypadku autobusu. Ojciec dziecka z zarzutami

W województwie podlaskim wydarzyła się niecodzienna historia, która może mieć tragiczny finał. Gdyby nie wypadek autobusu, 19-letni ojciec mógłby uniknąć odpowiedzialności za seks z nieletnią.
Zobacz wideo

Sprawa ciąży 13-latki wyszła na jaw przypadkiem. 5 grudnia ubiegłego roku autobus wiozący uczniów z pobliskiej szkoły zderzył się z osobówką. Wypadek miał miejsce niedaleko Czarnej Białostockiej. Dziewczynka jechała w feralnym autobusie i trafiła do dziecięcego szpitala klinicznego.

Po przeprowadzeniu badań, okazało się, że uczennica jest w dość już zaawansowanej ciąży. Lekarze zawiadomili prokuraturę.

Sprawa w prokuraturze

- Postępowanie prowadzone jest w kierunku artykułu z kodeksu karnego, który mówi o obcowaniu płciowym z małoletnią poniżej 15. roku życia - potwierdza Karol Radziwonowicz, szef Prokuratury Rejonowej w Białymstoku.

Z informacji portalu poranny.pl wynika, że dziewczynka urodziła córeczkę pod koniec lutego. Ojcem jest prawdopodobnie 19-letni chłopak, z którym spotykała się ona już w 2017 roku. Ciąża miała być wynikiem jednego stosunku, na który 13-latka się zgodziła. Dla odpowiedzialności karnej 19-latka jest to jednak bez znaczenia. Przestępstwo zagrożone jest karą 12 lat więzienia.

Więcej o: