Podlaskie: Ciąża 13-latki wyszła na jaw po wypadku autobusu. Ojciec dziecka z zarzutami

W województwie podlaskim wydarzyła się niecodzienna historia, która może mieć tragiczny finał. Gdyby nie wypadek autobusu, 19-letni ojciec mógłby uniknąć odpowiedzialności za seks z nieletnią.
Zobacz wideo

Sprawa ciąży 13-latki wyszła na jaw przypadkiem. 5 grudnia ubiegłego roku autobus wiozący uczniów z pobliskiej szkoły zderzył się z osobówką. Wypadek miał miejsce niedaleko Czarnej Białostockiej. Dziewczynka jechała w feralnym autobusie i trafiła do dziecięcego szpitala klinicznego.

Po przeprowadzeniu badań, okazało się, że uczennica jest w dość już zaawansowanej ciąży. Lekarze zawiadomili prokuraturę.

Sprawa w prokuraturze

- Postępowanie prowadzone jest w kierunku artykułu z kodeksu karnego, który mówi o obcowaniu płciowym z małoletnią poniżej 15. roku życia - potwierdza Karol Radziwonowicz, szef Prokuratury Rejonowej w Białymstoku.

Z informacji portalu poranny.pl wynika, że dziewczynka urodziła córeczkę pod koniec lutego. Ojcem jest prawdopodobnie 19-letni chłopak, z którym spotykała się ona już w 2017 roku. Ciąża miała być wynikiem jednego stosunku, na który 13-latka się zgodziła. Dla odpowiedzialności karnej 19-latka jest to jednak bez znaczenia. Przestępstwo zagrożone jest karą 12 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (330)
Podlaskie: Ciąża 13-latki wyszła na jaw po wypadku autobusu. Ojciec dziecka z zarzutami
Zaloguj się
 • arbor_1

  Oceniono 204 razy 170

  Głupi tytuł sugerujący kazirodztwo. Co ma w głowie autor tego tekstu, i tytułu -- siano???

 • aprilapril

  Oceniono 131 razy 117

  Przynajmniej unikneli śmiertelnego grzechu nieuzywajac prezerwatywy. JP II nauki nie poszły w las.

 • realistas

  Oceniono 75 razy 61

  To dowodzi jak potrzebna jest edukacja seksualna. Chłopak też dzieciak a będzie siedział.

 • aga_pomaga

  Oceniono 68 razy 58

  to zdarzenie jest odpowiedzią na pytanie: PO CO EDUKACJA SEKSUALNA W SZKOLE!
  WŁAŚNIE PO TO! By nastolatki wiedziały, że zajść w ciążę można ZAWSZE tylko prawdopodobieństwo jest różne. By nastolatek wiedział, że fakt iż kocha swoją dziewczynę nie upoważnia go do seksu z nią, nawet jeśli ona się zgodzi. Że nastoletnia miłość nie potrzebuje jeszcze seksu. Że seks to nie "RYPANIE SIĘ" a objaw emocji, zaufania, poczucia bezpieczeństwa. Ale skąd oni mają to wiedzieć? Skoro nadal w KK włada się dzieciakom do głowy przekaz dnia: seks uprawia się tylko po to by począć nowe życie. Jeśli zrobią to dla przyjemności to Kara BOŻA!!!!
  Rodzice wspierani w swoim myśleniu przez KK uważają, że seks nie dotyczy ich dzieci. Skoro sami te dzieci mają, to są ewidentnym świadectwem wszechwładnej w naszym kraju HIPOKRYZJI!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX