Niedziele handlowe w marcu 2019. Czy zrobimy zakupy w niedzielę 17 marca?

W 2019 roku zakaz handlu nie obejmuje tylko jednej niedzieli w miesiącu. Czy jest to właśnie najbliższa niedziela 17 marca?
Zobacz wideo

Od 2018 roku obowiązują ograniczenia w związku z handlem w niedziele i dni świąteczne. Sprawdź czy 17 marca zrobisz zakupy.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 17 marca sklepy będą otwarte?

W 2019 roku zakaz handlu w niedzielę nie obowiązuje tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca - wyjątkiem są tylko dni poprzedzające Boże Narodzenie i Wielkanoc. W grudniu i kwietniu będziemy mogli więc zrobić zakupy w ostatni dzień tygodnia aż dwa razy. Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych 17 marca nie zrobimy zakupów. Zakaz nie obejmuje tylko m.in. cukierni, kiosków, stacji benzynowych, kwiaciarni czy sklepów z pamiątkami.

Marzec 2019 - niedziele handlowe

Według obowiązujących przepisów od 2020 roku zakaz handlu będzie jeszcze bardziej zaostrzony. Zakupy w niedzielę będziemy mogli robić jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia oraz w dwie niedzielę w grudniu i w miesiącu, kiedy wypadnie Wielkanoc. Za złamanie zakazu handlu w niedzielę i dni świąteczne grozi kara w wysokości od tysiąca do 100 tysięcy złotych.

Więcej o: