Niedziele handlowe w marcu 2019. Czy zrobimy zakupy w niedzielę 17 marca?

W 2019 roku zakaz handlu nie obejmuje tylko jednej niedzieli w miesiącu. Czy jest to właśnie najbliższa niedziela 17 marca?
Zobacz wideo

Od 2018 roku obowiązują ograniczenia w związku z handlem w niedziele i dni świąteczne. Sprawdź czy 17 marca zrobisz zakupy.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 17 marca sklepy będą otwarte?

W 2019 roku zakaz handlu w niedzielę nie obowiązuje tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca - wyjątkiem są tylko dni poprzedzające Boże Narodzenie i Wielkanoc. W grudniu i kwietniu będziemy mogli więc zrobić zakupy w ostatni dzień tygodnia aż dwa razy. Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych 17 marca nie zrobimy zakupów. Zakaz nie obejmuje tylko m.in. cukierni, kiosków, stacji benzynowych, kwiaciarni czy sklepów z pamiątkami.

Marzec 2019 - niedziele handlowe

Według obowiązujących przepisów od 2020 roku zakaz handlu będzie jeszcze bardziej zaostrzony. Zakupy w niedzielę będziemy mogli robić jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia oraz w dwie niedzielę w grudniu i w miesiącu, kiedy wypadnie Wielkanoc. Za złamanie zakazu handlu w niedzielę i dni świąteczne grozi kara w wysokości od tysiąca do 100 tysięcy złotych.

Więcej o:
Komentarze (9)
Niedziele handlowe w marcu 2019. Czy zrobimy zakupy w niedzielę 17 marca?
Zaloguj się
 • Oceniono 10 razy 10

  A Gdzie się podział łącznik informacji dotyczących handlowych lub niehandlowych niedziel Pan UZ?? Bez jego artykułów stopniowo wprowadzających napięcie oczekiwania na werdykt artykuły innych osób są niezbyt ciekawe!!

 • Oceniono 7 razy 7

  Tak jest komentarz poniżej jest słuszne my mieszkańcy bloku żądamy podawania informacji dotyczących tak ważnego tematu jak nie handlowe lub handlowe niedziele tylko i wyłącznie poprzez pana u z

 • soap2

  Oceniono 3 razy 1

  Te artykuły o niedzielach niehandlowych to jest jakaś kpina.
  Dobrze, że mam adbloka...

 • kultowy_grzech

  Oceniono 2 razy 0

  co jest niezrozumiałego w zapisie "ostatnia niedziela miesiąca" oraz "kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia", "niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy"? czy to problemy z czytaniem ze zrozumieniem? a może dziennikarz nie wie kiedy est ostatnia niedziela ("ta ostatnia niedziela"), nie wiem tez kiedy są święta...

 • remislanc

  Oceniono 4 razy 0

  Czy prenumeratorzy gazeta.pl są ułomni? Tak - dlatego od każdego czwartku do niedzieli trzeba ich uświadamiać o handlowych niedzielach.

 • kropkar

  Oceniono 1 raz -1

  To nie czytelnicy są ułomni to pseudoredaktorzy gazeta.pl tacy są

 • panjahwe

  Oceniono 1 raz -1

  CZy mogli byście przestać pytać mnie tytułami o informacjie których to ja tu szukam? To ja płacę wam a nie na odwrót. Naprawdę nawet portale żyjące tylko z reklam uznają to już za słaby "chłyt matetinowy".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX